Ana sayfa Haber Galaxy S9 ve S9 Plus çift SIM kartlı olacak

Galaxy S9 ve S9 Plus çift SIM kartlı olacak

0

çin Sanayi ve İletişim Teknolojisi Bakanlığı”nın veri tabanında bulunan, yeni açığa çıkan bir cihaz listesinde, Samsung”un çift SIM kartlı Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri üzerinde çalıştığı anlaşılıyor. Hem SM-G9600, hem de SM-G9650 numaralı cihazlar kurum tarafından “çift SIM Kartlı Versiyonlar” olarak listelenmişler. Bununla birlikte tek SIM kartlı modellerin de Uzak Doğu ülkelerinde satılıp satılmayacağı konusunda bir netlik bulunmuyor. Başka bir FCC listesine göre Tayvanlı tüketiciler Galaxy S9″un çift SIM kartlı versiyonunu satın alabilecekler (SM-G9608/DS).

Samsung geleneksel olarak her iki Android öncü modellerinin çift SIM kartlı varyasyonlarını çıkarıyor fakat tek cihazda çift SIM kart kullanımının yaygın olduğu Asya ve Avrupa ülkelerde bu cihazların satışını kısıtlıyor. Galaxy S9 serisinin de bu kural dahilinde çıkarılması bekleniyor. çift SIM kart modellerin de, tek SIM kart modellerle benzer fiyat etiketlerine sahip olmaları bekleniyor. Aynı kaynağa göre Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus aynı zamanda çift VoLTE teknolojisini destekleyecekler. Böylece kullanıcılar cihazlarında bulunan her iki SIM karttan HD aramalar yapabilecekler. Bununla birlikte çin”de satılacak olan cihazların, Qualcomm”un daha önce çift VoLTE kapasitelerine sahip olduğunu doğruladığı Snapdragon 845 çipsetine sahip olmaları bekleniyor. Samsung”un kendi üretimi olan Exynos 9810″un da benzer bir işlevselliğe sahip olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

Galaxy S9″un bütünsel ekran odaklı, çerçevesiz bir tasarım yanında en düşük modelinin 4GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya sahip olması bekleniyor. Galaxy S9 ise 6GB RAM ve muhtemelen 512 GB dahili hafızaya sahip olacak. Her iki modelin de yüksek ekran-gövde oranına sahip olmaları ve Android 8.0 Oreo tabanlı Samsung Experience yazılımı üzerinde çalışmaları bekleniyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here