Ana sayfa Haber Galaxy S9″un kalan sırları da ifşa oldu

Galaxy S9″un kalan sırları da ifşa oldu

0

Samsung’un yeni öncü modelleri olan Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ı açıklamasına bir hafta kaldı. Açık söylemek gerekirse her iki modelle de ilgili gizli saklı bir şey kalmadı. Galaxy S9 ve Galaxy S9+ 2018 yılının en çok beklenen telefonları arasında yer alıyorlar. Bu nedenle yaklaşık 6 aydır sayısız söylenti ve sızıntının odak noktasında oldular. Her ne kadar bugüne kadar firma tarafından açıklama yapılmadıysa da, oldukça güzel bu iki modelle ilgili hemen hemen her şeyi biliyoruz artık. 

Galaxy S9 ve S9+’ın çıkış tarihi, teknik özellikleri, fiyatı ve önemli özellikleri ifşa olalı çok oldu ama, göründüğü kadarıyla açığa çıkmayan bir kaç özellik daha kalmış. Birileri Galaxy S9’u eline almayı başararak Galaxy S9’un özellikleriyle ilgili bazı ilginç detayları paylaştı. Yeni detaylar, bir hafta kadar sonra Unpacked adlı basın konferansında duyurulacak olan modellerle ilgili puzzle’ın eksik parçalarını da tamamlıyor. 

Reddit’te ‘nmarrufo’ rumuzuyla yazan biri, yaklaşık 20 dakika boyunca Galaxy S9’un üretimi esnasında telefona yaklaşmayı başarmış. ‘Ask Me Anything’ başlığı açan bu şahıs, 12 saat boyunca kendisine sorulan sorulara cevaplar verdi. 

Nmarrufo’nun ilk olarak teyit ettiği konu, yeni Galaxy S9 ve Galaxy S9+’nın görsel olarak Galaxy S8 ve S8+ ile hemen hemen aynı olduğu. öyle ki ön taraftan baktığınızda ayırt etmeniz neredeyse imkansız. “Sanki elimde bir S8 tutuyordum. O denli benziyorlar birbirlerine” diyor nmarrufo. Arka yüzde merkeze, kameraların altına oturtulmuş bir parmak izi okuyucusu bulunuyor. Galaxy S9+ ‘ta aynı zamanda yeni iki lensli kamera düzeneği yer alıyor. 

Tabii bunlar uzunca bir süredir bildiğimiz şeyler. Yeni bilgi olarak dile getirilebilecek bir kaç ilginç şey de var mesajın içeriğinde. 

Nmarrufo’nun söylediğine göre Galaxy S9’da stereo hoparlör bulunacak. Bunlardan bir tanesi kulaklıkta, bir diğeri ise telefonun alt bölümünde olacak. Nmaruffo’nun dediğine göre mevcut Galaxy S8 ve S8+’a göre gerçekleştirilmiş en önemli geliştirme ses kalitesi tarafında gerçekleşiyor. Aynı zamanda fotoğraf kalitesini yüksek oranda arttıran ve 4K videoları daha yüksek film karesi hızında destekleyen kameraya sahip yeni modeller. Bununla birlikte 1.000 fps yavaş hareket modunun desteklenmediğini de belirtiyor. 

Nmarrufo son olarak yeni çıkacak olan üç boyutlu Emoji özelliğine ekstra ışık tutuyor. Bu özellik, Samsung’un iPhone X’dan kopyaladığı bir Animoji özelliği. Nmaruffo’ya göre Animoji’nin birebir kopyası değil S9’la birlikte gelen animoji. Bunun yerine bazı yönlerden iyi, bazı yönlerden mevcut Animoji’den daha kötü olduğunu söylüyor Nmaruffo.

“Tam olarak Animoji’nin birebir kopyası olduğunu söyleyemeyiz. Daha çok animoji ile bitmoji karışımı gibi bir şey. Avatarınızı oluşturduktan sonra animojide olduğu gibi yüz özelliklerini kontrol edebiliyorsunuz. Fakat apple’ınkine oranla daha sıradan görünüyor” diyor Nmarrufo yeni animoji özelliğiyle ilgili olarak. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here