Ana sayfa Haber Galaxy S9 Android Pie Güncellemesi İle İlgili Kötü Haber Geldi

Galaxy S9 Android Pie Güncellemesi İle İlgili Kötü Haber Geldi

0

Android cep telefonlarına getirilen Pie güncellemesi ile ilgili bu aralar pek de iyi haberler gelmiyor. Samsung’un Galaxy S9 ve Galaxy S9 + için piyasaya sürülen son Android Pie sürümü, kabul edilebilir depolama desteği ile gelmiyor. Bu beklentilerin oldukça aşağısında kaldı.

Android Pie Güncellemesi Neden Böyle Bir Problem Yarattı ?

Adoptable Storage, Android’de tanıtıldı ve kullanıcıların bir microSD kartı biçimlendirmesini ve dahili depolama alanı olarak bunu kullanmasını sağladı. Samsung;  telefonunun dışında tutmayı seçti ve bu özellik , düşük dahili depolama alanına sahip çoğu bütçeli cihaz için kullanışlı olduğunu belirtti.

Samsung geçen yıl veya iki yıl içinde düşük maliyetli telefonlarda bile bol miktarda dahili depolama sunuyor. Bu yüzden 2018’de kabul edilebilir depolamanın çok daha altında kalındığı söylenebilir.

Adoptable Storage’ın bir microSD kartı biçimlendirdiğini ve dahili depolama olarak çalışması için bu kartı standart bir microSD kartı olarak kullanmayı sağladığını belirtmekte fayda var. Tabii ki bu kadar yararlı bir özelliğin yüksek dahili depolamaya harika bir alternatif olmasa bile, Samsung tarafından sunulması gerektiği ileri sürülebilir.

Belki de Pie’de uygun bütçeli Galaxy telefonları kabul edilebilir depolamayı içerebilir. Sanırım bunun için onaylanmadan önce birkaç ay beklememiz gerekecek.

Görüldüğü üzere; Galaxy S9 için Android Pie‘nin kabul edilebilir depolaması yok ve gelecekteki Android güncellemelerinde şirketin duruşunu değiştireceği ihtimali çok düşük.

Technotoday ailesi olarak konuyla ilgili tüm görüş ve önerilerinizi heyecanla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here