Ana sayfa Haber Galaxy Note serisindeki kalem artık S”lere mi uyarlanıyor?

Galaxy Note serisindeki kalem artık S”lere mi uyarlanıyor?

0

Samsung’un Galaxy Note 7 modeli özelliklerine bakıldığında gerçekten hayranlık uyandırıcı detaylar barındırıyordu. özellikle Iris Scanner teknolojisi, Microsoft Hello ile aynı heyecanı yaratmış, akıllı telefon güvenlik sisteminde gerçekten ileriye taşıyacak şeyler barındırıyordu. Ancak şu yanma olaylarından sonra piyasada neredeyse hiç Note 7 kalmadı ve görünüşe göre özellikle ABD’de uçaklarda ve bazı kamusal alanlarda Galaxy Note 7 kullanımı tamamen yasaklandı. Samsung bununla birlikte bazı kararlar almak durumunda, ellerinde Galaxy Note serisini tamamen tarihe gömmek gibi bir radikal seçenekleri de var. 

Note 7’nin olayları sonucunda Galaxy Note serisi nasıl bir yaptırımla karşılaşacak bilinmez ancak Samsung daha önce S serilerinin çok daha üst segmentinde ürettiği Note’ların rollerini değişiyor gibi görünüyor ve artık Samsung için “baş rol oyuncusu” Galaxy S serisi. Bu değişiklik uygulandığı takdirde firmanın Note serilerindeki dikkat çeken özellikleri de S serisine uygulayacağı da ihtimallerin içerisinde. Bunlardan bir tanesi Note’u, Note yapan özellik, kalem aksessuarı. Bundan böyle Samsung, S serilerine ayrıca S+ gibi varyasyonlarını Note özellikleriyle tanıtacak. Yani artık Galaxy S’lerin + modelleri kalem, iris okyucu, iş uygulamaları gibi detaylarla donatılacaktır.

Muhtemelen Galaxy S8 varyasyonları test aşamasında olduğu için üretimi başlatılmıştır bile. Geliştirilme aşamasına tahminimce 2-3 yıl önce başlıyorlar, yani bu yılın yeni S serisinde Note özellikleri bulunmayabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here