Ana sayfa Haber Galaxy Note 8 almanız için 5 neden

Galaxy Note 8 almanız için 5 neden

0

Samsung Galaxy Note 8, piyasadaki en pahalı telefonlardan biri. Fiyat bu denli yüksek olunca, satın almaya değer mi diye düşünmemek elde değil tabii. Bu soruya açıklık getirmek için Galaxy 8″i yeni modeliniz olarak benimseteceğini düşündüğümüz 5 nedeni kaleme aldık.

1. Kamera

Telefon kamerasında aranan özelliklerden biri de güzel resim çekebilme kabiliyetine sahip olmasıdır. Samsung bu noktada oldukça başarılı bir iş çıkarıyor. İyi bir ışıklandırmada hem telefoto, hem de standart görüntüde yapılan çekimler şahane görünüyor. Işık seviyesi düştükçe de berbat bir çekim yapmıyor ama, tüm telefon kameralarında olduğu gibi bazı kayıplar söz konusu oluyor. Düşük ışıkta yapılan çekimler, Pixel”de olduğu kadar iyi değil. Google”ın telefonu çok düşük ışıklı fotoğrafçılığın kralı olmaya devam ediyor.

Bununla birlikte Note 8″de renkler oldukça parlak. Her ne kadar gerçeğin sınırlarını bir miktar zorlasalar da, yapmacık olduklarını söyleyemeyiz.

Zoomlama fonksiyonu ise iPhone”da olduğu kadar net değil gibi. Fakat bu cihazdan değil, kullanıcı ara yüzünden kaynaklanan bir sorun.

2. Müzik

Samsung gerçekten de telefonlarında güzel bir ses sistemi geliştirmiş. Fakat kalitenin ötesinde bir mevzu var ki o da EQ menüleri. Bu menülerde sesi duymak istediğiniz şekilde değiştirmeniz için seçenekler bulunuyor. Farklı yaş grupları için hepimizin yaşlandıkça başına geldiği gibi işitmede yaşanan değişiklikleri telafi edecek hazır ayarlar bulunuyor.

AKG kulaklıklarıyla ve daha pahalı farklı kulaklıklarla telefonda çok sayıda müzik dinledik. Cihaz derin bir bass ve temiz midi sesler verebiliyor. Note 8″in ses düzeni oldukça güzel. Bu da cihazı satan noktalardan biri.

3. Dual biyometrik

Yüz tanıma sistemini boşverin zira pek işe yaramıyor. Bunun yerine parmak izi sensörü ve iris tarama sensörüne odaklanalım. Sunulan bu iki seçenekle telefonu açmanız için birkaç seçenek sunulmuş oluyor. Eğer elleriniz ıslaksa, telefonu biraz yüksekte tutarak iris taraması yapabilirsiniz. Eğer bunu da yapmak istemiyorsanız, parmağınızı tarayıcıya koyduğunuzda telefon açılacaktır. Her iki seçeneği de cihaz üzerinde gerçekleştirebilir, durumunuza göre istediğinizi kullanabilirsiniz. Bu yönüyle oldukça kolaylık sağlıyor.

4. Güvenli klasör

Samsung”un güvenlik seçenekleri bir süredir beğeni topluyor. Güvenli klasör gerçekten iyi bir fikir. özellikle de sınır noktalarında yaşadığımız güvenlik paranoyasına karşı oldukça yardımcı olabilir. Kısaca özetlemek gerekirse; güvenli klasörle bir çok uygulamayı meraklı gözlerden uzak tutabilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda klasörün kendisini de saklayabilirsiniz. Yani telefonu başkasına verdiğinizde, klasörün farkına varamayacaklardır. Aynı zamanda klasörün şifresini, telefonun pin şifresinden farklı olarak ayarlayabiliyorsunuz. Ve biyometrikleri klasör için işlevsiz hale getirebiliyorsunuz.

Bonus bir özellik olarak cihaz üzerinde birden fazla sosyal hesap bulundurabiliyorsunuz. Yani Twitter, Facebook ve WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarının hepsinden ikişer adet kullanabilirsiniz. Böylece farklı hesaplarla giriş yapabilirsiniz. Bu yönüyle özellikle bazı detayları meraklı gözlerden uzak tutmak isteyen kurumsal kullanıcılar için oldukça avantaj sunuyor.

5. S-Pen

Eski S-Pen” de iyiydi ama yenisinin kullanımı muhteşem bir duygu veriyor. Samsung”un telefonla birlikte verdiği stylus (ekran kalemi), ekran üzerinde oldukça güzel iş çıkarıyor. Ekran kapalı olduğu halde not alabilme özelliği ve aldığınız notları ekranda görüntüleyebilmek, muhteşem bir şey.

çizim yaptığınızda da S-Pen harika şeyler çıkarıyor ortaya. Not almayı seviyorsanız, S-Pen bu alışkanlığınızı eğlenceye dönüştürecektir. Samsung”un “Notlar” uygulaması ile ses kaydı yaparken kalemle notlar alabiliyorsunuz.

Her telefonun kendine göre artıları var. önemli olan hangisinin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacağını kestirebilmek. Bunun için de alacağınız telefonun tüm özelliklerini detaylı şekilde incelemelisiniz. Böylece ihtiyaçlarınıza uygun bir model bulabileceğinizi umuyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here