Ana sayfa Haber Galaxy Note 7’leri kapatın ve kullanmayı bırakın

Galaxy Note 7’leri kapatın ve kullanmayı bırakın

0

Samsung, güvenli olarak işaretlenen Note 7“lerde tespit edilen patlamalar sonrası, değişim programını da askıya alarak Note 7 üretimini durdurma kararı aldı. Firma kullanıcıların ise cihazlarını kapatmalarını ve kullanmamalarını istiyor.

Dünyanın en fazla Android cihaz satan firması konumunda ki Samsung, Galaxy Note 7 ile başlayan büyük bir kabusun içine uyandı. İlk olarak patlamaların daha önceki seneler gibi istisna olduğu düşünülüyordu. Ama ciddi yaralanmalar ve alev alan araçlar sonrası, Samsung telefonları geri çağırma yolunu seçti. Pilin belirli bir seviyeyi aşması sonrası aşırı dercede ısınması ve bazı vakalarda alev alması nedeniyle firma kısa sürede pillerde değişiklik yaparak yeni cihazları dağıtmaya başladı. Doğrusu bu krizi iyi idare eden Samsung, bir kaç gün önce gelen güvenli Note 7“lerde başlayan patlama haberleri sonrası yeni bir kabusa uyandı.

özellikle uçak içnde patlayan güvenli Note 7 vakası sonrası havayolu şirketleri Galaxy Note 7“yi uçaklarına almıyor ve kalkış öncesi, bu konuda anons geçiyorlar. Samsung”da işin ciddiyetini anlamış olacak ki telefonun üretimini durdurup, kullanıcıların cihazlarını kapatmasını istedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here