Ana sayfa Donanım Galaxy Note 7″de batarya problemi onaylandı ve Galaxy S8″i erteletti

Galaxy Note 7″de batarya problemi onaylandı ve Galaxy S8″i erteletti

0

Samsung sonunda Galaxy Note 7′deki problemleri resmi olarak açıkladı. Daha önce problemlerin kaynağının batarya olduğu söylense de, bu ilk resmi açıklama oldu. çeşitli teorilerin ardından Samsung, konuyla ilgili raporu ayrıntılı olarak ilerleyen günlerde açıklayacak. Buna ek olarak Samsung, konuyla ilgili bir YouTube içeriği hazırlamış. 

Resmi verilere göre Samsung, yaklaşık 700 araştırmacı yetkilendirdi, 700 araştırmacı 200,0000 Galaxy Note 7, 30,000 batarya incelemiş. Bu cihazlarında içerisinde sorundan etkilenmemiş cihazlar da bulunuyor. Gelişmelerin ardından, Samsung’un Galaxy‘lerde uyguladığı tasarım anlayışı ile ilgili büyük soru işaretleri var. Tasarım standartlarının dışına çıkan bu anlayış, kısa vadede sorun yaratmasa da uzun vadede sorunlara gebe olduğu daha önce de rapor ediliyordu. 

Galaxy Note 7‘nin incelenmesinin ardından Galaxy S8’in de akıbeti büyük bir soru işareti. Şubat ayında gerçekleştirilecek olan MWC 2017 fuarında tanıtılması beklenen Galaxy S8, nisan ayına ertelendi.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here