Ana sayfa Mobil Galaxy hızla genişliyor! Samsung Galaxy S2 (Test)

Galaxy hızla genişliyor! Samsung Galaxy S2 (Test)

0

Galaxy’nin çapı hızla genişliyor! Samsung’un merakla beklenen yeni telefonu Samsung Galaxy SII, işlevsellik ile şıklığı bir potada eritiyor…

Akıllı telefon sektöründeki rekabet, 2011 yılında da hızını kesmeden devam ediyor. Sektörün önde gelen isimlerinden Samsung, Galaxy serisiyle adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştı. Şimdi ise firma, Galaxy’nin halefiyle sahneye çıkıyor ve Galaxy SII’yi kullanıcıların huzuruna sunuyor. I9100 kod adıyla piyasaya sürülen Galaxy SII, her şeyden önce bir akıllı telefonda olması gereken tüm özellikleri barındırıyor. Android 2.3 Gingerbread işletim sistemini kullanan Galaxy SII’nin ilk göze çarpan özelliği, boyutları. Galaxy SII, 125.3 mm x 66.1 mm boyutlarında ve yalnızca 8.49 mm (0.33 inç) kalınlığında. Bu, özellikle bu denli fazla özelliğe sahip olan ve bu kadar büyük boyutlarda olan bir telefon için son derece küçük bir değer anlamına geliyor. Samsung, Galaxy SII’de bu kadar özelliği bu denli ince bir telefona nasıl sığdırmayı başarmış merak ediyoruz. Telefonun büyük boyutlarda olması ise, taşınabilirliği zorlaştırmış. Telefon, ince olmasına rağmen büyük boyutlarıyla taşıması zor anlar yaşatabilecek potansiyele sahip.
Galaxy SII, 4.27 inç Super AMOLED ekran kullanıyor. Bu da, daha parlak ve akıcı bir ekran anlamına geliyor. Telefonun dokunmatik ekran kullanımı gayet pratik. Ne bir takılma, ne bir zorlama yaşadık. Her anlamda tatmin edici bir dokunmatik performans sunuyor. Bunun en büyük sebebi ise Galaxy SII’nin yeni TouchWiz 4.0 arayüzünü kullanıyor olması. 4.27 (~4.3 inç) inç ekran ise bir akıllı telefon için büyük sayılabilir. Fakat Galaxy SII hiç kaba görünmüyor. Aksine, şık ve göz alıcı bir görünüme sahip. Bunun altında yatan en büyük sebep ise telefonun sahip olduğu inceliği.

 

 

Telefonun multimedya özellikleri de bir hayli gelişmiş. Samsung, multimedya dünyasını dört ana başlık altında kullanıcıya sunuyor. Bunlar Game Hub, Music Hub, Reader Hub ve Social Hub. İsimlerinden de anlaşılacağı üzere her bir hub, multimedya dünyasını kullanıcıların ayağına kadar getiriyor. Game Hub ile gerek Android Market’ten gerek Samsung’un geliştirdiği Samsung yerel Android Market’ten oyun uygulamalarına erişebilirsiniz. Social Hub ile Facebook, Twitter, MySpace, Live Messenger, Yahoo IM gibi sosyal ağlardaki profillerinizi telefon rehberiniz ile entegre edebilir, telefondan mesaj yollar gibi Facebook veya bir başka sosyal ağ üzerinden arkadaşınıza mesaj atabilirsiniz. Reader Hub, kullanıcıların Galaxy SII’yi bir e-kitap okuyucu gibi kullanabilmesine olanak sağlıyor. 4.27 inç ekrandan döküman okumak da bir hayli rahat.  
Samsung Türkiye, ilk aşamada 15 farklı gazete ile içerik anlaşması yaptı. Günlük olarak bu gazeteleri takip edebilmek mümkün.Galaxy SII, 1.2GHz ARMv7 işlemci kullanıyor. Bu, çift çekirdekli bir işlemci. İşlemcinin gücünü, telefonu kullandığınız her an görebilirsiniz. Zira Galaxy SII, her açıdan son derece hızlı bir telefon. Ayrıca dönüştürücü aracılığıyla telefonu HDTV’ye bağlayabilmek mümkün. Bu sayede, Galaxy SII’deki bir oyunu, HDTV üzerinden oynayabilirsiniz. Bu gerçekten sıra dışı bir deneyim olacaktır. 8 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekebilen Galaxy SII’nin bir de LED flaşı bulunuyor. Cihazın ön tarafındaki görüntülü konuşma kamerası ise 2 MP değerinde. Bu sayede net ve akıcı görüntülü konuşmalar yapabilmek mümkün. Telefonun eleştirilebilir noktaları arasında büyüklüğünün yanı sıra, ekran çözünürlüğü yer alıyor. Bu koskoca telefonun ekran çözünürlüğü 480×800. Daha yüksek bir çözünürlük ile daha güzel sonuçlar alınabilirdi. Fakat şu haliyle de Super AMOLED sayesinde canlı renkler ve baskın siyahlar, telefonun ekranını başarılı kılmaya yetiyor.

 

 

Fiyat: 1699 TL
 

özellikler:
• Hızlı ve yüksek performans
• Super AMOLED ekran
• 8.49 mm incelik
• 8 MP kamera
• Full HD desteği
 

Gerek işlevselliğiyle gerek multimedya özellikleriyle Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy SII, hemen her türlü ihtiyacı karşılamak amacıyla geliştirilmiş başarılı bir telefon.
 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here