Ana sayfa Mobil Galaksinin yeni miniği: Samsung Galaxy Mini 2

Galaksinin yeni miniği: Samsung Galaxy Mini 2

0

Düşük fiyat etiketiyle özellikle öğrencilere hitap eden samsung galaxy mini 2, pratik ve kompakt yapısı sayesinde android dünyasının kapılarını sonuna kadar açıyor.

Samsung Galaxy Mini 2
Akıllı telefon dünyasına sunduğu akıllı telefonlarla dikkat çeken ve hemen her kesime uygun bir akıllı telefonu piyasaya süren Samsung, Galaxy serisini yeni bir cihaz ile taçlandırıyor. Bu yeni Galaxy cihazının adı Galaxy Mini 2. Adından da anlaşılacağı üzere galaksinin bu yeni üyesi, öyle üst düzey performans ve kullanım gibi özellikler vadetmiyor, onun yerine giriş seviyesi kullanıcılara hitap eden özellikleri bünyesinde barındırıyor. Galaxy Mini 2 birçok açıdan tercih edilebilir bir telefon, eğer akıllı telefonlara binlerce lira para ödemek istemiyorsanız tabii ki. Bu açıdan baktığımızda Galaxy Mini 2″nin fiyatı da bizleri tatmin ediyor. Zira fiyat etiketiyle de Samsung, Galaxy Mini 2″yi nerede konumlandıracağını çok iyi biliyor. Giriş seviyesi bir telefon olarak değerlendirdiğimizde Galaxy Mini 2 kesinlikle başarılı bir telefon. Şimdi olaya biraz daha derinlemesine bakalım.
 

Samsung Galaxy Mini 2
105 gram ağırlığındaki Galaxy Mini 2, ekran olarak da son derece mütevazı. 3.27 inç ekrana sahip olan telefon, bu ekran üzerinde 320×480 gibi bir çözünürlük sunuyor. Haliyle inç başına düşen piksel sayısı da 176 ppi oluyor. Bu ekran özellikleri, Galaxy Mini 2″nin özellikleri hakkında önemli bir ön izlenim kazanmamızı sağlıyor. TFT dokunmatik ekrana ve 3.15 MP tekil arka kameraya sahip olan ürün, 4 GB dahili kapasite barındırmasıyla ayrıca giriş seviyesine kıyasla ne kadar geniş bir depolama alanına sahip olduğunu gösteriyor. Siyah ön kaplamaya turuncu arka kaplama eşlik ediyor. Bu da cihazı biraz olsun görsel açıdan cazip kılıyor. Android 2.3.5 Gingerbread mobil işletim sistemi barındıran telefon, bu sayede telefon üzerinde bütün popüler Android uygulamalarını çalıştırabilmeyi mümkün kılıyor. Qualcomm”un tek çekirdekli 800 MHz”lik MSM7227 işlemcisini barındıran Galaxy Mini 2, tahmin edileceği üzere işlemci gücü açısından gözünü zirveye dikmiş bir telefon değil. Bunun bilincinde olarak telefonu kullanan kullanıcılar, Galaxy Mini 2″den memnun kalacaktır.

 

üniversitede bir öğrencisiniz diyelim. GSM operatörlerinin bedava konuşma + bedava mesajlaşma + uygun internet paketli olan ve özellikle öğrencilere uyan kampanyalarından birini değerlendirmek istiyorsunuz. Böyle bir konuşma paketini değerlendirmek için de bir akıllı telefona ihtiyacınız var. İşte burada Samsung Galaxy Mini 2 devreye giriyor. Zira kendisi, düşük fiyat etiketi sayesinde öğrencilere hitap ediyor. Galaxy Mini 2 ile arkadaşlarınızla Whatsapp veya Viber üzerinden hem dilediğinizce mesajlaşabilir hem de internet üzerinden konuşabilirsiniz bile. Bu kapsamda değerlendirdiğinizde Galaxy Mini 2″nin sektörde başarılı bir hamle olduğu konusundaki düşüncelerimize katılacağınızı düşünüyoruz.
 

NEDEN ALMALIYIM?
Eğer akıllı telefon dünyasına bir adım atmak, fakat bu adımı atarken de cüzdanınızı boşaltmak istemiyorsanız, Galaxy Mini 2 tam size göre. Zira kendisi son derece uygun fiyatlı bir akıllı telefon olup, Android dünyasını her yönüyle kullanıcıya sunuyor. Tabii ki ucuz fiyatlı olmasından dolayı materyalinden ekranına kimi parçaları, üst segment telefonların yanında biraz daha basit kalıyor.

Fiyat: 500 TL
Genel Puan: 80
Kullanım: 4
Tasarım: 4
Performans: 4

Artıları:
• Uzun pil ömrü
• Pratik kullanım

Eksileri:
• ön kamera yok

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here