Ana sayfa Haber FutureSource 2018 Raporuna Göre Türkiye 4K Projektör Pazarında BenQ 1. Sırada

FutureSource 2018 Raporuna Göre Türkiye 4K Projektör Pazarında BenQ 1. Sırada

BenQ 4K projektörlerde ikinci çeyrek sonuçlarına göre Türkiye pazarında liderliği aldı.

0

4K projektör satışlarındaki büyüme, markanın pazar payında belirgin bir lider olmasını sağladı. İkinci çeyrek itibariyle Orta Doğu’daki pay % 63,6 iken, Türkiye pazarındaki pay % 67,1 olarak gerçekleşti.


Bu başarıda BenQ’nun film severlere uzun ömürlü ve doğal renkler sunan Cinematic Color teknolojisinin ve stadyum keyfini evlere taşıyan spor moduna sahip 4K projektörü TK800’ün önemli bir payı var.

4K Film Keyfi

Bu başarıların yanı sıra, 4K ev sineması projektörü BenQ W1700 modeli Avrupa Görüntü ve Ses Derneği’nden (EISA – Expert Imaging and Sound Association) EISA Best Buy Projector 2018-2019 ödülünü kazandı.

BenQ Orta Doğu ve Türkiye Genel Müdürü Manish Bakshi, “EISA’nın verdiği ödülün dünya çapında tanınması şüphesiz W1700 için büyük bir destek veriyor ve yüksek değerli ev sinema projektörlerinden biri olarak konumunu güçlendiriyor. 4K ev projektör serisinde ev sinemasını görüntülemede devrim yaratacak daha fazla model inovasyonu ve tasarımı için bize teşvik sağlıyor. ”

EISA’ya göre “BenQ W1700, UHD HDR kalitesindeki görüntüyü daha önce Full HD alabileceğiniz bir fiyata evdeki büyük ekrana dönüştürüyor. BenQ’nun optik sistemi ve DLP dijital aynalama aygıtı sayesinde gerçek görüntüler kadar canlı ve net sinematik renkler evinize geliyor. Kompakt kasası W1700’ün kurulumunu kolaylaştırırken, araç ve ayarlarla donatılan ekrandaki menüler rahat bir kullanım sağlıyor. ”

FutureSource 2018 Raporu

FutureSource 2018 Q2 raporunun pazar payı veri kaynağı şu bölgeleri içerir: Avustralya, Bangladeş, Çin, Mısır, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, İsrail, Japonya, Kore, Mağrip, Malezya, Yeni Zelanda, Pakistan, Filipinler, Orta Doğu, Afrika’nın Geri Kalanı, CIS’in Geri Kalanı, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Afrika, Tayvan, Tayland, Türkiye, BAE ve Vietnam.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here