Ana sayfa Donanım FULL HD projeksiyonlar

FULL HD projeksiyonlar

0

Cam ekranda seyrettiğiniz film size sinema tadı vermiyor mu?

Cam ekranda seyrettiğiniz film size sinema tadı vermiyor mu? “Büyük ekran olmadan maçın keyfi çıkmaz” diyenlerden misiniz? Evet, konu futbol ya da film olunca, büyük ekran ve perde seyrinin keyfi de bir başka oluyor. Bu noktada devreye, projeksiyon cihazları giriyor.Projeksiyon cihazları, ilk çıktığı zamanlarda adeta bir servet değerindeydi. Daha çok kurumların tercih ettiği bu cihazlar, zamanla daha minimal bir tasarım ve teknolojiyle evlerimize girmeyi başardı. Tabii daha gelişmiş teknolojileriyle…
Evvel zamanda küçük bir sinema sistemini evinize kurmak için, servet diyebileceğimiz kadar paralar ödemek durumundaydık. Oysa bugün bu cihazları, artık daha uygun fiyata alabiliyoruz. öncelikle evimizde küçük bir sinema salonu oluşturmak için temel olarak, bir projeksiyon cihazına, bir video oynatıcıya ve iyi bir ses sitemine ihtiyacımız var. Bilgisayar, oyun konsolu ve video oynatıcınıza kolayca bağlayabileceğiniz projeksiyon cihazları, günümüzde hemen hemen tüm ev sinema sistemlerine uyumlu olarak çalışıyor.

Evimizde gerçek bir sinema ortamı yaratmak o kadar da zor değil aslında. Bir de Dünya Kupası arifesinde böyle bir sistem kurmak daha heyecan verici olacaktır. İşte sizin için seçtiğimiz küçük fiyatlı, büyük görüntülü projeksiyon cihazları…

 

 

Neden projeksiyon ?
– çünkü, sinema salonu ya da tribün heyecanını size en çok hissettirecek görüntü teknolojisine sahip. HD kalitedeki projeksiyon cihazları bu hissi daha da artırdı.
– Günümüzde hemen hemen tüm ev sinema sistemlerine uyumlu olarak çalışıyor. (Video oynatıcı, ses sistemleri vb…)
– Daha parlak görüntü sunuyor.
– Artık daha hafif ve taşınabilir. Dilediğiniz her yerde sinema keyfi yaşayabilirsiniz.

Cihaz alırken dikkat edeceğimiz en önemli unsur, cihazın çözünürlüğü. çünkü bu, görüntü kalitesiyle eş anlama geliyor. Kötü kalitede görüntüleri ise, HD kalitede görüntü sağlayan cihazlar ortadan kaldırmış durumda.

İyi görüntü için yeterli çözünürlüğün dışında, parlaklık (ANSI Lümen) da önem taşıyor. Ortamdaki ışık miktarı ve kullanılan projektör ampülü, parlaklığı etkileyen ana faktörler. Tabii evinizde kapatacağınız perdelerinizle, parlaklıkla ilgili yaşayabileceğiniz bir sorunu da tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

SANYO PDG-DHT100L
Network üzerinden kontrolSanyo”nun DLP teknolojisiyle üretilen yeni modeli FULL HD projeksiyon cihazı PDG-DHT100L artık Türkiye”de. PDG-DHT100L, yüksek çözünürlüğün yanında 7.500:1 oranında yüksek kontrasta oranına sahip. Dahili fonksiyonuyla birden fazla projektörle tek görüntü elde etme imkanı sunan cihaz, renk ayarlarını da otomatik olarak yapıyor.
 
Dahili PJ-Net Organizer Board”u sayesinde cihaz network üzerinden kontrol edilebiliyor. Beraberinde temin edilebilen opsiyonel board sayesinde HD görüntüler arada herhangi bir kablo olmadan 30 metre mesafeye kadar kayıpsız ve gecikmesiz olarak aktarılabiliyor. Sanyo PDG-DHT100L 6 adet opsiyonel lens ve çeşitli opsiyonel board seçeneğiyle her türlü kullanım için de uygun çözümler sunuyor.

 

 

Panasonic PT-AE4000
Benzersiz görüntü şöleniYeni Panasonic PT-AE4000 kırmızı renk bakımından yeni zengin lambası, tüm ayrıntıları büyük bir netlikle yansıtan görüntü kalitesi ve profesyonel düzeydeki ayar özellikleryle ev sineması deneyimine zenginlik katacak cinsten.
 
Panasonic PT-AE4000, 1080p görüntü kalitesinin yanı sıra 1600 lümen parlaklık, 100.000:1 kontrast oranı ve Intelligent Frame Creation bulanıklık azaltma teknolojisiyle öne çıkıyor. İlk kurulumu, hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilen bu cihaz, lens kaydırma özelliğiyle yüzde 100 dikey ve yüzde 40 yatay ayarlama sağlıyor. Waveform monitör, video sinyal kaynağından gelen parlaklık seviyesini ölçüp en kaliteli görüntüyü sağlayacak ayarları seçiyor. Panasonic PT-AE4000, ayrıca 3 HDMITM girdisiyle çoklu HD kaynaklarına kolayca bağlanabiliyor. Akıllı enerji yönetim sistemi, lamba gücünü gerek duyulan seviyeye düşürerek ta sarruf sağlıyor. Dinamik iris işlevi etkin olduğunda ise, yüzde 10″a dek ana enerji tasarrufu sağlıyor.
  BOSE Cinemate

BOSE CineMate hoparlör sistemi, evinizde mevcut görüntü sistemi bileşenleriyle birlikte çalışarak sadece iki özel hoparlör ve gizli bas modülüyle evinize bir sinema atmosferi yaratıyor. öne çıkan diğer özellikleri ise, ACOUSTIMASS modülü, basit kurulumu ve kompakt hoparlör takımları.

 

 

 

Perde önemli

Fonscreen

Fonscreen, arkası kabartmalı kumaşla kaplı bir storlu projeksiyon perdesi. Perde, özel polisilikon bazlı ışık kırılmasını sağlayan yüksek kumaş kalitesine sahip. 1.1 kazanımlı projeksiyon yüzeyine sahip olan bu perdenin, istenilen boyuttan stop mekanizmasıyla durma özelliği bulunuyor. Fonscreen, 180 x 180 cm”den 300 x 225 cm”e kadar çeşitli boyutlarda satışa sunuluyor.

 

 

Epson EH-TW4400
Her ışıkta mükemmel görüntü 3LCD görüntü teknolojisi ile çalışan yeni Epson EH-TW4400, full HD teknolojisi ile de mükemmel görüntü kalitesi sunuyor. Erişilebilir bir alternatif olan Full HD EH-TW4400, 130000:1 kontrast oranına sahip. Modern, beyaz tasarımı ile her türlü oturma odasına da uyum sağlayabilen bu projektör, her tür ışıkta kusursuz görüntü için 1600 lümenlik Yüksek Renk Işığı çıkışı (CLO) geliştirilmiş.
 
Sinema filtresi sayesinde, görüntüyü net bir şekilde yansıtıyor. 22dB düzeyindeki fan sesi ile çok sessiz çalışan EH-TW4400, birçok donanım kaynağına bağlanabiliyor. Ayrıca içerisindeki kablo kaplaması ise, bütün kabloların, gözü rahatsız etmeyecek biçimde muhafaza edilmesini sağlıyor.
  LG AF115

LG AF115 Full HD ev sineması projektöründe kullanılan SXRD teknolojisi görüntü ve renkleri daha gerçek yansıtıyor. 35.000:1 yüksek kontrast oranına sahip cihaz, 1500 ANSI Lümen parlaklıkla her türlü ışıkta en net seyir keyfi sunuyor.19 dB fan sesi ise, ultra sessiz bir ortam için birebir.

LG AF115″de çift HDMI Girişi bulunuyor. Aynı zamanda dikey Lens Shift özelliğinin yanı sıra 1.9x manuel zoom ile görüntüleri istediğiniz ölçüde yakınlaştırabiliyorsunuz.
Pioneer BDP- 320

Pioneer BDP-320 Blu-Ray oynatıcı, sadece sinemada izlenebilen sıra dışı görsel performansı ve gerçek sinema keyfini evlere taşıyor.

 
BD-Live özelliği taşıyan BDP-320, saniyede 24 kare oynatabilme özelliğiyle, görüntüleri filmlerin çekilerek disk üzerine kaydedildiği 24 kare ritmini değişime uğratmadan, doğal 1080p çözünürlüğünde oynatıyor. 1 GB’lık dahili hafızaya sahip olan Pioneer BDP–320, harici hard diski destekleyen USB girişine de sahip. HDMI Deep Colour özelliği ile geniş ton yelpazesi ve pürüzsüz geçişler sağlayan cihaz, uyumlu bir Pioneer alıcı ile HDMI üzerinden özel olarak geliştirilmiş Quartz Kilit Sistemi sayesinde müzik CD”si oynatma özelliği de sunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here