Ana sayfa Donanım Full HD LED TV”ler

Full HD LED TV”ler

0

En az enerji tüketimiyle, en canlı renkler

LG Infinia LX9500

LG devasa ekranlı Full LED 3D TV”si olan LX9500 ile pazara hızlı giriş yapan markalardan birisi. Dünyanın önde gelen ekran üreticilerinden olan LG, LX9500 modeli için 47 ve 55 inç olmak üzere 2 farklı ekran seçeneği sunuyor. 55 inç”lik modeli böylesine büyük bir ekrana sahip olmasına rağmen, tasarımı ve şıklığıyla büyüleyecek derecede hoş görünüyor. Siyah ağırlıklı tasarıma sahip LX9500″ün panel genişliği sadece 22.3 mm. Bu incecik televizyonun şık çerçevesi de tasarıma ayak uyduruyor; 16mm…
 

LG Infinia LX9500
 
LG LX9500″ün en büyük özelliği her noktayı kaplayan OP (Integrated Optical Plate) yapısı yani Full LED olması. 3D özelliği de olan LG, 400Hz”lik yenileme hızı ve Full LED HDTV yapısı sayesinde, 3 boyutlu görüntülerde mükemmel bir akıcılık sağlıyor. LG LX9500 Full LED Slim 3D TV bir de ilke imza atıyor. çoklu Resim Formatı”nı destekleyen ürün, kullanıcılara 3D içerikler yaratma imkan tanıyor. Kullanıcılar 3D kameralarıyla çektikleri görüntüleri PC”de dönüştürmek zorunda kalmadan 3 boyutlu olarak izleyebiliyor.

 

LG Infinia LX9500

400Hz”lik TruMotion teknolojisi üzerine kurulu LX9500 10.000.000:1 kontrast oranıyla da daha net, renkli ve gerçekçi görüntüler yakalamanızı sağlıyor. 2D içerikleri High-Definition görüntü kalitesinde sunan Full LED, Skype üzerinden video görüşme ve NetCast özelliği ile geniş bant bağlantısı üzerinden çervimiçi video ve film izleme imkanı da sunuyor.

 

Sony Bravia KDL-40EX700

Sony”nin Dünya Kupası öncesi duyurduğu yeni Bravia serisinin performans ailesi üyesi olan EX700 40 inçlik panele, siyah ağırlıklı elit tasarımı ve tam düz Edge LED ekrana sahip. İnce tasarımı ve açısı değiştirilebilir duruşuyla EX700, TV keyfini katlayacak bir kullanım kolaylığı sunuyor.

sony

 

sony

Bravia X700″de ilk dikkati çeken taraf siyah performansıyla buna bağlı olarak sağladığı mükemmele yakın kontrast oranları. Motionflow özelliği sayesinde, gerektiğinde 100Hz”lik bir artış sağlayan yeni Bravia, spor müsabakaları ve aksiyon filmlerindeki hareketli anlarda en akıcı görüntüyü yakalamanıza yardımcı oluyor. LCD panellere göre zaten enerji tasarrufu sağlayan LED ekranlar Sony”ye yeterli gelmemiş olacak ki, enerji tasarrufunu artırmak için TV”nin önüne hareket algılayıcılar koymuş. Bu hareket sensörü, televizyonun karşısına geçtiğinizde hareketlerinizi algılayarak, televizyonun karşısından ya da odadan ayrılınca ekranın karartılması işlevini görüyor. DLNA sertifikalı Bravia EX700, uyumlu tüm laptop, müzik çalar ve diğer ortamlardan TV”nize hızlıca içerik atmanızı kolaylaştırıyor.

 

Toshiba SL 733

Regza serisiyle, LCD panel ve arkadan aydınlatmalı LED TV”lerde büyük başarı yakalayan Toshiba, başarısını sürdürmeye devam ediyor. SL serisiyle HDTV”ler arasında fark yaratmak isteyen Japon teknoloji üreticisi, bunu sağlamak için SL 733″te Windows 7 uyumluluğunu kullanıyor.

SL 733 “çoklu Ekran Görünümü” uyumluluğuyla gerçekten fark yaratacak gibi duruyor. Yeni seri, izleyicilerin farklı cihazlar arasında farkılı bağlantı ve senkronizasyon araçlarını kullanarak kolayca içerik aktarımı yapabilmelerine imkan veriyor. DLNA sertifikalı ürün, bu sertifikaya sahip diğer ürünlerle, her türden içeriği kolayca paylaşıp alabiliyor. Buna ek olarak kullanıcılar, herhangi bir Windows 7″li bilgisayardan “play to” fonksiyonu ile TV’ye kolayca veri akışı başlatabiliyor.

toshiba

 

40 inç”lik panel, yine bildiğimiz Toshiba tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Full HD ekran, hareketli sahnelerde en küçük detayın bile kaçırılmaması için, Resolution+ ve saniyede gösterilen görüntü sayısını iki katına yükselten Active Vision M100 Motion Enhancement özellikleriyle donatılmış. SL 733 hepsinin yanı sıra kullanıcı dostu bir arayüze sahip. TV ilk kez çalıştırıldığında, AutoView fonksiyonu ortama ve gösterilen içeriğe göre otomatik olarak optimal parlaklık, kontrast, netlik ve renk doygunluğu ayarlarını yapıyor ayrıca bunları değişen ışığa göre sürekli yeniliyor.
toshiba

 

Philips 9000 LED Pro

özellikle aydınlatma konusunda, dünyanın en büyük markalarından Philips”in, konu arkadan aydanlatmalı LED TV”ler olunca sıkı bir adım atması kaçınılmaz oluyor. Philips 9000 serisi bu konuda ne kadar haklı olduğumuzu ortaya çıkarıyor. çok farklı özellikleri bir araya toplayan 40 inç”lik Philips, tasarımıyla da oldukça dikkat çekici. Televizyon, mat krom çerçevesi, kenarlara doğru yumuşak hatları ve paneli altından saran siyah bantıyla oldukça elegans bir duruş sergiliyor. 9000 LED Pro”nun özellikleri ise bu tasarıma rağmen öne çıkmayı başarıyır.

philips

Philips”in patenti olan “Ambilight Spectra 3” özelliği Full HD keyfine başka bir anlam yüklüyor. Ambilight, o an ekrandaki renk yoğunluğuna uyacak şekilde duvara ışık vererek bu ışığın rengini ve parlaklığını görüntüye uyduruyor. Böylece ekrandaki görüntü ve renkler daha canlı ve gerçekçi görünüyor.

 

philips

Tabii sadece duvara ışık vererek netlik ve gerçekçi görüntüler elde edemezsiniz. Philips bunun için ise “Perfect Pixel HD Engine” teknolojisini kullanıyor. Bu entegre motor, resimlerdeki her pikselin, çevredeki piksellerle uyum sağlaması için aralıksız çalışarak, görüntülerde keskinlik, geçişlerde doğallık ve mükemmele yakın kontrast sunuyor. Perfect Pixel Engine, 1920×1080 çözünürlükteki Full HD bir ekranda titreşimsiz ve akışkan görüntülerin oluşmasına önemli karkı sağlıyor diyebiliriz.

HDTV”lerde, kullanıcıların en çok rahatsız olduğu konuların başında, hareketli sahnelerde görüntünün uzaması geliyor. Philips 9000″de bunun önüne geçmek için tepkime süresi inanılmaz bir değer olan 1 milisaniye olarak ayarlanmış. 200Hz”lik Philips 9000 böylesine bir yenilenme süresiyle sizin de hareketin parçası olmanızı sağlıyor.

 

 

Loewe Reference

Loewe deyince ilk akla gelen stil sahibi tasarımı ve ağırlıkı olarak kullandığı gümüş-lacivert renkler akla geliyor. Reference serisi de ayn yaratımın ve renklerin hakim olduğu, mükemmel incelikteki ve tarzdaki br HD LED TV. Loewe, Reference Sound Stand Speaker, Reference Sound Subwoofer ve Reference Mediacenter ile benzersiz tasarım çizgisinin yanında, üstün özdellikleri de paket halinde kullanıma sunuyor.

Loewe

 

50 inçlik geniş paneli, 1920×1080 piksel çözünürlükteki ekranı, 200Hz”lik gösterim hızı ve 30.000:1″lik kontrast oranıyla güzel bir performans veren Loewe Referans, TV keyfini katlamak üzere tasarlanmış. Tüm multimedya öğelerinin ortak noktası olarak rahatlıkla kullanılabilecek olan Reference Multicenter, içerisinde yer verdiği “multiroom sistemi” ile evinizin her odasında aynı anda farklı müzikler dinlemenize imkan tanıyor.

Loewe Reference, DVB-T, DVB-C ve DVB-S 2 üzerinden entegre HDTV alımı, teknolojili Full HD görüntü desteği ve 500 GB kayıt kapasiteli dahili sabit disk kaydedicisi DR+ gibi üstün özelliklerle donatılmış. Kablolu ya da kablosuz olarak bilgisayarınıza bağlayabileceğiniz ve yalnızca tek bir kumanda ile kontrol edebileceğiniz Loewe Reference, böylece bağlantı gerçekleştirdiğiniz “multimedya merkezi”nde bulunan filmleri Loewe Reference”ın dev ekranında Full HD kaltiesinde izlemenizi mümkün kılıyor.

Loewe

 

Vestel LED TV

Vestel sonunda tamamen Türkiye”de üretilen ilk LED TV”yi duyurdu. üzerinde kırktan fazla patent bulunan Vestel LED TV, oldukça şık ve oturma odanızla bir bütün oluştuacak dizayna sahip. Vestel”in LCD panellerinde olduğu gibi Pixellence teknolojisini kullanan LED TV, renk iyileştirme, kontrast artırma ve ten rengi düzeltme gibi işlemleri yapan bir algoritmayla çalışıyor. Böylece renklerde gerçekçilik, görüntülerde akıcılık ve keskinlik sağlanmış oluyor.

vestel

Vestel”e ait Local Dimming teknolojisi ile görüntünün olmadığı alanlardaki LED”ler kapatılarak diğer alanlardaki kontrast maksimum seviyeye çıkarılıyor ve enerji tasarrufu da sağlanmış oluyor. Ethernet girişi ile bağlanabilirlik sağlanan Vestel LED TV sayesinde Flickr, Youtube, Google Maps, E-bülten gibi TV içine tanımlanmış internet sitelerinde gezebiliyor; sosyal ağlarınızla sürekli bağlantıda kalabiliyorsunuz. Yerli LED TV kullanıcı dostu menüsüyle oldukça farklı görünüyor. Menü içinde dolaşmayı kolay ve zevkli hale getiren arayüz tasarımına sahip ürün, bu özelliğiyle de standart LED TV”lerden sıyrılıyor. Vestel LED TV ayrıca, 400″e yakın HD filmin kaydedilebileceği 1,5 telebyte”a kadar yüksek hard disk destekleme özelliğine sahip. Türkçe karakterli altyazıları sorunsuz bir şekilde görüntülüyor, müzik, video ve resim dosyalarını ayrı ayrı listeleyen medya oynatıcısı, bu sayede istenen dosyaya rahatlıkla erişmeyi sağlıyor.

 

Samsung LED 9000

Dünyanın ilk 3D ekranını üreterek televizyon teknolojisine yeni bir boyut getiren Samsung, yeni LED TV serisinde bu teknolojiyi tasarımla tamamlıyor. LED panelinin inceliği ile rakiplerinden ayrılan 9000 serisi, sadece 7,98 mm inceliğinde bir ekrana sahip. Yandan bakıldığında bu inceliğe nasıl ulaşıldığını düşünmemek işten bile değil. Bu seri, özellikle tasarımıyla piyasadaki HDTV”lerden farklı bir yerde konumlanıyor.
 

Samsung LED 9000
Full HD olmasının yanında 3D özelliği de sunan Samsung LED 9000, sadece 3D destekli yayın ya da filmleri değil, normal 2 boyutlu görüntüleri de 3 boyutlu hale getirebiliyor. Samsung LED 9000, bir diğer yeniliği ise televizyonun kumandasında sunuyor. Dokunmatik ekran teknolojisini ilk kez bir uzaktan kumandaya uyarlayan Samsung, 9000 serisinde bu özelliğe “Touch Control” adını vermiş. Touch Control özelliği sayesinde, televizyondan uzaktayken, yayında olan programı kumanda üzerinden izleme şansınız oluyor. Ya da DVD izlerken, televizyon kanallarında neler olduğuna, yine bu kumanda üzerindeki ekrandan bakabiliyorsunuz. İlk kez, Las Vegas”taki Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2010″da görücüye çıkan ürün, bu özellikleri ile “En İyi İnovasyon ödülü”nün sahibi oldu.

 

Samsung

Mat gümüş çerçeve tasarımıyla oturma odalarına farklı bir hava katmak isteyen Samsung, bu incelikteki bir paneli yaratmak için ses sistemini, panelin hemen altına, ayaklığa kadar olan kısma konumlandırmış. Bunun hem iyi, hem de kötü tarafları var. İyi yönü, panelin altına yerleştirilen gömme ses sistemi daha satabil bir alanda olduğu için orta ve derin seslerde daha iyi bir performans sergiliyor. Kötü yönü ise incecik panel ve alttaki ses sistemi sebebiyle, televizyonlarını duvara asmak isteyen kullanıcıların bunu başarması imkansız.

Tüm bunların yanında televizyon, bağlanabilirlik özellikleriyle de dikkat çeken bir arayüze sahip. Hem ethernet, hem de Wi-Fi ile internete bağlanabilen 9000 serisiyle Internet@TV ve Samsung Apps”a kolayca erişerek hızlıca güncelleme yapabiliyor ya da sevdiğiniz uygulamalara erişebiliyorsunuz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here