Ana sayfa Donanım Fujitsu Lifebook A530

Fujitsu Lifebook A530

0

çift çekirdekli işlemci birimi 3 MB L2 önbellek ve Intel Core i3- (2 x 2,26 GHz) hem enerji tasarrufunu hem de çok yüksek olmayacak şekilde performansı bir arada sunuyor.
 

Fujitsu Lifebook A530 15,6 inç ekran ve İntel Core i3-350M işlemciye sahip olan piyasadaki en uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlar arasında yer alıyor. Lifebook A530, şaşırtıcı ergonomi, incelik, hafiflik, estetik ön panel, kullanışlı ekran ve tuş takımı gibi özellikleriyle özellikle ofis kullanımı için ideal özellikler sergiliyor. A530″da gümüş rengindeki çalışma ortamı ve beyaz renkli tuşlar, rahatlatıcı bir ön panel izlenimi bırakıyor. Ayrıntılar yaratıcı ve estetik bir görüntü oluşturuyor. ön panelde iki yanda hoparlör Açma-kapama tuşunun ışığı mavi, tuşların üzerindeki yazılar gümüş renkte. Mouse 15,6 inç boyutlarına sahip bir dizüstü bilgisayara göre biraz daha büyük olabilirdi. Tuşlarda isabet oranı yüksek, net bir baskı uzunluğu ve rahat bir kullanım sağlayan bir tasarım kullanıcıya sunulmuş. Fujitsu, sadece shift tuşunun altındaki ok tuşlarının boyutlarını küçültmüş. Taban plakası plastikten yapılmış, ön panelde parmak izi kalması gibi bir problem kesinlikle yok ancak keşke A530 kapağının ön yüzünde bu kadar kolay parmak izi bırakılabilen bir parlak plastik kaplama yüzeyi kullanılmasaydı. A530″da 1366 x 768 piksellik 15.6 inç WXGA ekran bulunuyor. Kontrast: 144:1, ekran üzerinde parlaklık dağılımı %95. ölçülen siyah değeri 1.4 cd / m² ve parlaklık 1.99 cd / m² bu veriler ışığında sabit biçimde açıklanabilir ki rahatsız edici yansımalar minimum düzeylerde ve ekranda renk dağılımı ve kalitesi iyi.
 
fujitsu lifebook A530

 

Ancak A530″da bulunan işlemci türü, Turbo Boost özelliğine sahip değil ve enerji tüketiminde biraz savurgan. 3 GB DDR3 SDRAM ve entegre grafik yapısı yeni oyunları çalıştıracaktır, ama sadece düşük detaylar ve orta çözünürlükte. PCMark sistemiyle yaptığım kontrollerde sabit disk, RAM ve grafik kartı bileşenleri üzerinden yaptığım denetimde Fujitsu Lifebook A530, 4676 puan aldı. Bu özel grafik kartları bulunmayan bir dizüstü bilgisayar için iyi bir sonuçtur. 5400 rpm, 250 GB sabit diske sahip.

 

ön tarafta kulaklık, mikrofon, kart okuyucu; arka da Kensington Kilidi sol yanda VGA, Ethernet, HDMI, 2 x USB 2.0, ExpressCard54; sağ tarafta USB 2.0, Kensington Lock, DVD yazıcı, AC yer alıyor. Bağlantılar genelde sağ ve sol tarafta toplanmış. İki USB bağlantı noktası, Ethernet RJ45 port, HDMI, SD kart yuvasının dışında birde ExpressCard54 yuvası konumlandırılmış. Yani dizüstü bilgisayarınıza SD / MS / MS Pro / MMC kartlarınızı takabilirsiniz. Bu arada bilgisayar ve eklentilerinin üzerlerinde bulunan uygun porta takılarak cihazları çalınmaya karşı sabit bir noktaya bağlamaya yarayan Kensington kilidi, A530″da güvenlik açısından önemli bir artı değer.

 

fujitsu lifebook A530

 

1.3MP webcamı bulunan; Bass boost, sanal surround donanımlarına sahip A530 stereo hoparlörleri, fiyat/performans düzeneğinden bakıldığında tatmin edici ses çıkışı sonucu veriyor. 6hücreli 4400MAh pile sahip olan A530″da Wi-Fi açık ve internet sitelerinde gezinme, müzik dinleme yaklaşık yarım saat HD video izleme gibi kullanımlarda 2 saat 58 dakikaya varan pil ömrüne ulaşıldı. 2 saat 41 dk. DVD film izlenebildi. A530″da boş pilin şarj süresi 175dk ve cihaz boşta çalışıyorken maksimum pil ömrü 5 saat kadardır. Siyah ve mürekkep mavisi renk seçeneklerine sahip olan A530 2.8 kg ağırlığında.

www.fujitsu.com
 

Fiyat: 1125 TL
Tasarım: 4
Kullanım: 5
Performans: 4

Puan: 88
 

Artıları:

+ Şık tasarım

+ Tatmin edici performans

Eksileri:

– Pil ömrü daha iyi olabilirdi
 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here