Ana sayfa Donanım FUJIFILM X Photographers”ta ilk türk sanatçı

FUJIFILM X Photographers”ta ilk türk sanatçı

0

X serisi fotoğraf makineleriyle büyük bir başarı yakalayan ve profesyonellerin yakından takip ettiği onlarca modeli olan Fujifilm, bu makinelerle dünya genelinde çekilen fotoğrafların sergilendiği önemli bir fotoğraf paylaşım sitesini de bünyesinde barındırıyor. Yaklaşık 46 ülkeden profesyonel fotoğrafçıların çektiği binlerce kareyi sergileyen Fujifilm X-Photographers, Türkiye”den ilk kez bir fotoğraf sanatçısının fotoğraflarına yer verdi. Tahsin Aydoğmuş“un Fujifilm“in X-Pro1, X100S ve X100 model fotoğraf makineleriyle Güneydoğu Anadolu”da çektiği fotoğrafları, dünya genelinde aylık 250 bin ziyaretçisi bulunan Fujifilm X-Photographers“ta sergilenmeye başlandı. Aydoğmuş”un 24 kare fotoğrafından oluşan portfolyosu kısa sürede büyük ilgi gördü. İnternet sitesinde dünya genelinde 228 fotoğrafçının eserleri yer alıyor.

 

 

FUJIFILM X Photographers'ta ilk türk sanatçı

 

 

 

Fujifilm“in, dünya çapında büyük beğeni kazanan X serisi fotoğraf makineleri Türkiye”de de önemli bir kitle tarafından kullanılıyor. çok sayıda ödül ve takdirle onurlandırılan fotoğraf makinesi X-E1“in yeni modeli X-E2 ve yeni aynasız sistem makinesi X-T1 son olarak Türkiye”de piyasaya sürülen makineler oldu. X serisi fotoğraf makineleri; fotoğraf kalitesi, hız, donanım ve kullanım alanlarındaki yüksek profesyonellik seviyesi ile çok sayıda usta fotoğrafçının tercihi oluyor.

 

Fujifilm ile yollarının “Fujifilm Basın Fotoğrafçısı ödülü“ne layık görüldüğü 1998 yılında kesiştiğini belirten Tahsin Aydoğmuş, X-Photographers projesinde fotoğraflarının yayınlanmasından dolayı çok memnun olduğunu söyledi. çalışmalarında X serisi fotoğraf makinelerinin yanı sıra X-Pro-1“in 14 mm (21 mm), 35 mm (53mm) ve 60 mm (90mm) odak uzaklığına sahip objektiflerini kullandığını ifade eden Aydoğmuş, “Bu kullandığım lensler ton değerlerinin yayılışı, ışık geçirgenliği ve keskinliği açısından çok başarılı lensler” dedi.

 

 

FUJIFILM X Photographers'ta ilk türk sanatçı

 

 

X-Photographers“ta sergilenen fotoğraflarını Şanlıurfa ve Malatya”da çektiğini belirten Aydoğmuş, “Şanlıurfa”daki çalışmalarımı yaklaşık 12 senedir sürdürüyorum, sürdürmeye devam edeceğim. İlhamımı buradaki insanların, kültürün zenginliğinden ve derinliğinden alıyorum. Hem fotoğrafla betimlemek, hem de bir ölçüde korumak adına. çünkü, her şeyin çok hızlı değiştiği dünyamızda bu zenginlikleri gelecekte göremeyebiliriz” dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here