Ana sayfa Haber Fujifilm X-A10: Amatör ve profesyoneller arasında iyi bir köprü

Fujifilm X-A10: Amatör ve profesyoneller arasında iyi bir köprü

0

Fujifilm X-A10 dijital fotoğraf makinesi, 180 derece döndürülen LCD ekranı sayesinde selfie için büyük kolaylık sunuyor. Selfie çekerken işaret parmağınızın altında bulacağınız tuşla, kamera sallanmasını minimize ederek netleme yapabilir ve deklanşöre basabilirsiniz. Açılabilen ekranı 180 derece döndürdüğünüzde AF aktive edilir ve otomatik olarak nesnenin gözlerine netlik yapılır. Telefonla uzaktan kontrol fonksiyonu ve wi-fi sayesinde, fotoğraflar anında sosyal medya hesaplarında paylaşılabiliyor.

Değiştirilebilir objektifli fotoğraf makinesini kullanarak profesyonelliğe adım atmak isteyenler için “ideal bir makine” olarak tanımlayabileceğimiz Fujifilm X-A10, APS-C boyutunda (ortalama bir akıllı telefonda bulunan sensörden 21 kat daha büyük) 16.3 megapiksel senör ile Fujifilm”in fotoğraf işleme motorunu birleştirmiş. Otomatik çekim modlarıyla pek çok ortamda başarılı fotoğraf veren Fujifilm X-A10, aynı zamanda enerjisini de çok ekonomik kullanıyor. Enerji tasarruflu tasarımıyla tek bir batarya şarjıyla 410 kare çekilebiliyor. Standart zoom kit lens “XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II,” takılı olduğunda yaklaşık 7cm minimum uzaklıkla çalışıyor ve makro fotoğrafçılık için de ideal görüntü sağlıyor.

Retro Tasarım

İki adet komut kadranının kullanımı diyafram, enstantane ve pozlama ayarları için tek bir parmağa ihtiyaç olduğu anlamına geliyor. Beyaz dengesi, seri ve otomatik çekimler gibi özellikler, ayar yapmak için menü listelerine girmeye gerek kalmadan tek bir fonksiyon tuşuna yüklenebiliyor. Tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran Fujifilm X-A10, sahip olduğu retro tasarımıyla da gençler kadar nostaljiye ilgi duyanların da dikkatini çekecek.

Diğer özellikler

– özellikle yüksek ISO”ların gerektiği az ışıklı gece çekimlerinde ve iç mekan çekimlerinde şaşılacak derecede berrak fotoğraflar üretiyor.

– Gelişmiş 10 adet filtre özelliği ile fotoğrafa yartıcı efektler ekler. Ergonomik grip hem normal hem de selfie çekimler için elverişli.

– Kişi güldüğünde otomatik olarak devreye giren gülücük algılama, iki insan yakınlaştığında devreye giren “Gövde Zamanlaması” ve birkaç kişi çerçeveye girdiğinde çekim yapan “Grup Zamanlaması” fonksiyonlarını sunuyor.

– Kameranın USB”yle şarj olabilme özelliği, özellikle seyahatlerde önemli olan yüksek kapasitede kullanım kolaylığı sağlıyor.

– Dahili açılabilir flaş, kişisel ortamlara göre ışık çıkışını kontrol eden “Süper Akıllı Flaş” sistemini destekliyor.

– Arka yüzde bulunan özel video tuşuna basıldığında full HD (1080/30p, 25p, 24p) video çekimi yapıyor.

– Fotoğraflar için kullanılan film simülasyon fonksiyonu bir dizi yaratıcı efekt yapmak için video çekimlerinde de kullanılabiliyor.

– Uzaktan çekim fonksiyonuyla akıllı telefon yada tabletten makinenin bir çok çekim ayarı yapılabiliyor.

– Fotoğraflar makineden, doğrudan Instax Share akıllı telefon baskı cihazına gönderilerek anında baskı yapılabiliyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here