Ana sayfa Haber Fujifilm”de yeni dönem

Fujifilm”de yeni dönem

0

Fujifilm fotoğraf makine ve ekipmanları artık FİLMAT A.Ş.”de

Fujifilm, Türkiye”deki operasyonunda değişime giderek dağıtım ağını yeniden şekillendirdi. Bu yeni değişim ile birlikte Fujifilm fotoğraf makineleri, sarf ürünleri ve ekipmanlarının Türkiye pazarındaki yerinin gelişmesi ve daha rekabetçi bir yapıya ulaşması hedefleniyor.
Fujifilm, Türkiye pazarında yeni dağıtıcı olarak F‹LMAT A.Ş.”yi seçti. Duyurumu Fujifilm Europe Photo Imagıng Başkan Yardımcısı Mr. R. Miki ve geniş bir bayi katılımı ile gerçekleştirilen “Lansman Gecesi” ile Fujifilm”in 2009 yılında pazardan beklentileri ve hedefleri anlatıldı.
 
Gecede açılış konuşmasını yapan Filmat A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Metin : “20.Yılımızı kutladığımız şu süreçte, matbaa sektörü ile çıktığımız yolda geldiğimiz nokta, kurumumuzun başarısını ve özverili çalışma prensiplerinin meyvelerini toplamaya başladığımızı göstermektedir. Halen Fujifilm baskı öncesi sistemleri, medikal sistemleri, dijital baskı çözümleri ve endüstriyel röntgen çözümleri Türkiye tek dağıtıcısı olarak hizmet verirken, fotoğraf makine ve ekipmanlarının da bünyemize katılması bizlerde büyük bir sinerji yaratmıştır.” dedi. Filmat A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Metin”den sonra kürsüye gelen Fujifilm Avrupa Photo Imaging Başkan Yardımcısı Mr. R. Miki ise şöyle konuştu: “Dağıtım kanalından kaynaklanan uzun süreçli sorunlar nedeni ile Türkiye pazarında edindiğimiz yeri kaybettiğimizin farkındayız. Fujifilm”i iyi tanıyan ve güvenilir bir ortak olarak gördüğümüz Filmat A.Ş. ile Türkiye pazarında yeni bir sayfa açacağımıza inanıyoruz. Bu anlamda, Filmat A.Ş.”ye gerekli tüm desteği vererek birlikte bir “Fujifilm Geri Dönüş” başarı öyküsü yaratacağımıza şüphemiz yok”.

Son olarak, Filmat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Avcı, geceye katılan bayilere yönelik bir konuşma yaparak önemli mesajlar verdi: “Filmat A.Ş. olarak 20.yılımızı kutlarken, ben ve ortaklarım Ali Metin ile Turan Araz olarak sektördeki 41. yılımıza girmiş bulunuyoruz. CNR”da gerçekleşen Fotoğrafçılık ve Görüntüleme Fuarı ile birlikte resmi olarak Fujifilm”in fotoğraf makine ve ekipmanlarının Türkiye dağıtıcısı olarak ilk adımı atmış bulunuyoruz. En kısa süreçte tüm yapılanmamızı tamamlayarak sizlerin de destek ve güç birliğinizle Fujifilm ürünlerini eskiden olduğu gibi hak ettiği yere getireceğimizden hiçbir şüphe duymuyorum.”

Fujifilm”in, Türkiye pazarındaki yerini geliştirmek ve daha rekabetçi bir yapıya ulaşmak için gittiği bu değişim, sektördeki pek çok dağıtıcı firmayı hareketlendirdi. Fakat Fujifilm”in yaklaşık 20 yıllık iş ortağı olan Filmat A.Ş”nin bu noktada Fuji tarafından dağıtıcı firma olarak seçilmesi hiç şaşırtıcı değil. Photoline dergisi olarak, bu noktada Fujifilm markasının Türkiye”de hak ettiği yere ulaşacağına inancımız sonsuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here