Ana sayfa Donanım Fransız teknoloji firması Kripto para kazandıran ısıtıcıyı tanıttı!

Fransız teknoloji firması Kripto para kazandıran ısıtıcıyı tanıttı!

0

Fransız Qarnot firması, QC1 adlı yeni ev tipi ısıtıcısını tanıttı. Bu ev tipi ısıtıcı diğerlerine göre çok önemli bir farklılığa sahip, bu ısıtıcı, aslında tam donanımlı bir kripto para toplayıcı işlevine sahip. 

İçerisinde yer alan iki AMD grafik kartı ve işlemcisiyle birlikte işlem gücünden ötürü yüksek miktarda ısı üreten ve bunu bulunduğu ortama serbest bırakan bilgisayar, firmanın duruma inovatif yaklaşımı sayesinde boşa gitmemiş oluyor ve evlerin ısıtılmasını sağlıyor. Elektronikler için kötü olan ve uzaklaştırılmak için daha fazla enerji harcanmasına sebebiyet veren ısı, böyle yaklaşımlar ile boşa gitmemiş oluyor ve verimlilik örneği sergiliyor. 

Benzer ısıtma ve işlem gücü sistemlerini madencilerin denemesi için kiralayan firmalar mevcut olmasına karşın Qarnot bu sistemi tüketici odaklı bir hale getirip direkt olarak satışa çıkaran ilk firma oldu. Donanımsal özelliklere bakacak olursak Sapphire Nitro ve Radeon RX580 grafik kartlarına sahip olan sistem, Ethereum madenciliği yapmak üzere tasarlansa da Linux sunucusu sayesinde dilenilen para birimini toplamak üzere çalışabilir. Qarnot, bazı firmaların aksine toplanan kripto paraların bir kısmına el koymuyor, bu sayede madenciliğinize kimseyi ortak etmeden gönül rahatlığıyla ısınıp para kazanabilirsiniz.

Ethereum’un şimdiki değeri göz önüne alındığında 3600 dolarlık fiyat etiketiyle satılan QC-1’in kendini amorti edebilmesi için 5 yıldan daha uzun bir süre 24 saat çalışması gerekiyor. Bu gerçeği göz ardı eder ve kendinize hoş, egzotik bir ısıtıcı almak isterseniz buradan satıcının sayfasına ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here