Ana sayfa Haber Foxconn elmas değerindeki RED kameralarını çok daha ucuza üretecek

Foxconn elmas değerindeki RED kameralarını çok daha ucuza üretecek

0

Dijital sinema kameraları alanında en büyüklerden biri olan RED, genellikle oldukça pahalı olan kameralarının fiyatlarını bir miktar aşağı çekebilmek için yüksek kapasiteli üretim yapan büyük bir firma ile iş birliğine gidebilir. Nikkei’nin haberine göre Foxconn, halihazırda satılmakta olan 8K kameralardan çok daha ucuza mal olacak kameralar üretmek için RED ile işbirliğine yanaşmaya çalışıyor. 

Foxconn yönetim kurulu başkanı Terry Gou bir tatil partisinde yaptığı açıklamada “8K çözünürlükte profesyonel kalitede filmler çekebilen kameraları, hem fiyat hem de büyüklük olarak mevcut kameraların üçte birine yapacağız” dedi. 

8K RED Kamera Fiyatı Şu Anda 30.000$ civarında

Gou, daha ekonomik kameralar üretmek amacıyla bir ortaklık ya da ortak çalışma oluşturmak için RED’le görüşmeler yaptıklarını söyledi. Yani tek seferlik bir görüşme değil bu. RED ise olası bir ortaklıkla ilgili henüz yorum yapmadı. Fakat sunulan reçete, örneğin bir adet EPIC-W marka kamera satın almak isteyen biri için oldukça heyecan verici. Zira bu kameranın fiyatı, 29.500 dolar. üstelik kamerayı çalıştırmak için ihtiyaç duyulan pil, hafıza kartı, mercekler ve diğer bir çok akseuarların fiyatları dahil değil buna. 

iPhone montajcısı olarak tanınan Foxconn, Apple’a olan bağımlılık seviyesini düşürmek için dal budak sarkmaya çalışıyor anlaşılan. Firmanın satış rakamlarının yarısının Apple ürünlerinin montajından geldiği söyleniyor. Dolayısı ile iPhone satışlarının düşmesi ya da Apple’ın üretici değişikliğine gitme kararı vermesi, firmanın mevcut pozisyonuna ciddi tehdit oluşturabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here