Ana sayfa Haber Foursquare baştan aşağı yenilendi.

Foursquare baştan aşağı yenilendi.

0

Popüler konum tabanlı sosyal ağ Foursquare, son aylarda birbiri üzerine radikal değişiklikler geçiriyor. Bilindiği gibi kısa bir süre önce, milyonlarca insanın kullandığı Foursquare uygulaması ikiye bölünmüş, Swarm ismi verilen yeni bir uygulama, check-in yapma özelliğini devralmıştı. Bu çok önemli bir değişiklikti, çünkü check-in yapmak, yani bulunulan yerden yer bildirimi yapmak, Foursquare’i bu günlere getiren ve Facebook başta olmak üzere bütün mobil uygulamalara da ilham veren bir özellikti…

Swarm’ın duyurulmasından bu yana, akıllı telefonlarımızdaki Foursquare uygulaması boynu bükük kaldı. Zaten uygulamaya girdiğimizde de check-in yapmamıza izin vermiyordu. “Peki bunun sonu ne olacak?” diye merak ederken, şirketten yeni bir haber geldi. 

Firmanın blogunda paylaştıkları habere göre, Foursquare uygulaması, logosu başta olmak üzere baştan aşağı yenilendi ve değiştirildi. Bundan sonra Foursquare’i çalıştırdığınızda, karşınızda yakınlarınızda bulunan mekanları gösteren ve ilgi alanlarınıza göre, daha doğrusu daha önce gittiğiniz mekanlara göre edindiği tecrübelerden yola çıkarak sevebileceğinizi tahmin ettiği yerleri size öneren bir ekran çıkacak. 

Burada önerilen anahtar kelimelere ya da yakınlarınızdaki mekan isimlerine göre arama yaparak mekan sayfalarına tıkladığınızda ise ayrıntılı adres, harita üzerinde konumuza göre yakınlığı / yeri, telefonu, açılış kapanış saatleri (ve yakın gelecekte menüleri) bulunan sayfalar yer alacak. Dilerseniz buradan Swarm ikonu ile kardeş uygulamaya geçip, check-in yapabilirsiniz.

Foursquare uygulaması, iki hafta içinde tüm akıllı telefonlarda güncellenecek. Bu zaman zarfında beklemekten başka seçeneğimiz ise yok.

foursquare1

foursquare2

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here