Ana sayfa Haber Fotoğrafları güzelleştiren uygulamalar

Fotoğrafları güzelleştiren uygulamalar

0

Yeni nesil telefonlar ile hayatımıza giren birbirinden farklı uygulamalar sayesinde artık  daha estetik ve daha yaratıcı fotoğrafı yakalamak  mümkün.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de son yıllarda kullanımı gittikçe artan akıllı telefonlar ve bu teknolojiye paralel olarak gelişen uygulamalar birçok insanı etkisi altına almaya devam ediyor. Yeni nesil telefonlar ile insanlar artık sadece işitsel olarak değil, görsel, yazınsal yollar ile de etkileşime geçebiliyor. Bu sürecin öncüleri ise hiç kuşkusuz akıllı telefonlar ile hayatımıza giren uygulamalar. İçerik olarak iPhone ve Android olarak ikiye ayrılan bu yenilik artık  işletim sistemi  gözetmeksizin herkes tarafından kullanılabiliyor. Fotoğraf temelli bu uygulamaların başında ise : Snapseed, Cymera, Aviary Photo Editor, PicsArt, Pixlr Express, Adobe Photoshop Express, Vignette gelmekte. Sizin için fotoğraflarınıza estetik katacak bu programları araştırdık.

 

Snapseed : Fotoğrafta yer alan parlaklık, kontrast gibi ögelerin değiştirilebilmesine imkan tanıyan uygulama, otomatik düzenleme seçeneği ile de görsellerinizi saniyeler içinde istediğiniz ölçüye oluşturma şansı veriyor. Programın Google tabanlı olması sayesinde ise saniyeler içinde paylaşım yapabilmek ya da verilerinizi saklamak olası. Program daha ayrıntıcı ve mükemmeli arayanlar için uygun.

 Cymera : Daha sanatsal ve daha estetik çalışmak isteyenler için önemli bir adres. Uygulama bünyesinde yedi lens ve dört farklı kayıt modu sunuyor. özellikle portre fotoğrafı ile ilgilenenlerin muhakkak kullanması gereken önemli bir uygulama. Yirmiden fazla filtre içeriğinin olması ve görüntülerinizi anında Facebook, Twitter ve Tumblr”da paylaşmanız da mümkün.

Picsart : Sosyal medyada bilinen ve Android işletim sistemi için yoğun bir şekilde kullanılan uygulama , fotoğraflarınızı Instagramda olduğu gibi filtrelemenize yardımcı oluyor. İçeriğinde yer alan ayrı bir bölüm ile tüm görsellerinizi yeniden yapılandırabileceğiniz bir alan da mevcut. Picsart”ın bir diğer avantajı ise kamera özelliğinin bulunması ve e –postada da dahil olmak üzere birçok ağ üzerinden içeriklerinizi paylaşabiliyor olmanız.

 

Aviary Photo Editor : Diğerlerinden farklı olarak bu uygulama görselleriniz üzerimde yazı yazmanıza, kırmızı gözleri yok edebilmenize (makyaj yapabilmenize) ayrıca fotoğrafların üzerine metinler girerek daha eğlenceli bir içerik hazırlamanıza katkıda bulunuyor.

 

Pixlr Express: Kullanıcılarını hızlı olmayı vadeden Pixlr Express, fotoğraflarınızı düzenlerken, pürüzleri ortadan kaldırmanıza, ışık ayarı ile oynamanıza ve gölgeleme oluşturarak daha şık fotoğraflar elde etmenize katkı sağlıyor.

Adobe Photoshop Express: Adobe Photoshop” un bir versiyonu olan uygulama zengin içeriği ile fazlasıyla tercih ediliyor. Fotoğrafları kırpma, kesme, renk ayarları ile oynama gibi birçok seçeneği içinde barındıran uygulama ayrıca materyallerinizi anında sosyal medya hesaplarınız ile de buluşturuyor. Google Play Store” de yer alan “express” ise ücretsiz olarak kullanılabilmekte.  

 

Vignette : Daha eski tip fotoğrafları profesyonelce veren uygulama esas olarak eskitilmiş görüntüleri ele alıyor. Kullanıcılarına daha nostaljik içerik hazırlayan Vignette, ayrıca farklı çekim modları ve zamanlayıcı özelliği ile de kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here