Ana sayfa Mobil Fotoğrafçının iPad’i

Fotoğrafçının iPad’i

0

Fotoğraflarınıza adeta birer sihir gibi dokunacak uygulamalar.
 

Fotoğrafa ilgi hızla artıyor. Gerek görsele karşı inanılmaz bir hızla gelişen ihtiyaç gerekse profesyonel anlamda fotoğrafın yüksek düzeyli bir iş sahasını kapsıyor oluşu, şüphesiz ilginin sadece birkaç faktörü. Profesyonel ya da hızlı bir ivmeyle fotoğrafa ilgili, her ne konumda olursa olsun fotoğraf severin iPad”inde olması gereken en iyi uygulamalar karşınızda.
 

 
Adobe Photoshop Touch
Masaüstündeki Photoshop”ın birçok özelliğini dokunarak size yaşatan Adobe Photoshop Touch, kuşkusuz konunun en iyilerinin başında geliyor.
Minimalist ve Pratik bir uygulama olarak özetleyebileceğimiz Adobe Photoshop Touch”ın en önemli avantajı Adobe Photoshop CS6″nın en kullanışlı özelliklerini bir araya getirmesi. Son kullanıcıya yönelik bir beyin fırtınasıyla tasarlandığı açıkça hissedilen uygulamayı daha önce herhangi bir bilgisayar üzerinde Photoshop”la işlem gerçekleştirmemiş bir kimse dahi kolaylıkla kullanabilir.

Katmanlar(layer”lar), elbette uygulamanın en gözde yanları arasında; bununla birlikte doygunluk, parlaklık / kontrast, renk dengesi ve gürültü (noise) azaltma gibi standart araçlar da kolaylıkla kullanılıyor. iPad ile çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebileceğiniz gibi Cloud üzerinden de fotoğraflarınızı seçip düzenleyebiliyorsunuz. Artıları mükemmele yakın arayüzü, kişileştirilebilmesi, sosyal ağlarla entegrasyonken uygulamanın eksileri de var. Tipografi seçenekleri daha iyi olabilirdi. Sonuç ise fotoğrafı nerede olursanız olun en iyi biçime getirebileceğiniz ender uygulamalardan biri Adobe Photoshop Touch.
35 TL

 

Photogene
Dijital fotoğraflarınızı geliştirmek ve bunu yaparken eğlenmek istediğinizde size Photogene adlı uygulamayı tavsiye ediyoruz. Photogene, fotoğraf düzenleme araçları açısından geniş bir seçki sunuyor. çeşitli RAW formatlarını destekleyen uygulama, çok büyük dosyalar üzerinde çalışma imkânı da sunmaktadır. Photogene; Twitter, Picasa, Facebook gibi sosyal ortamların yanı sıra e-mail ile fotoğrafları dilediğiniz kişilere gönderebilmenize imkân tanırken uygulama sayesinde birkaç fotoğrafı aynı anda gönderebilirsiniz. Uygulamanın diğer öne çıkan özellikleri ise şöyle: fotoğrafları kırpma, kesme, keskinleştirme, noise(gürültü) azaltma, fotoğraflarda renk ayarlamaları yapabilme, az pozlamalı fotoğrafları düzeltme, kırmızı göz düzetme, filtre etkileri yaratma, istenmeyen lekeleri ortadan kaldırma, fotoğraflara metin kutuları, baloncuklar ekleyebilme, çerçeveler ekleme, geo tagging ekleme özelliği ile konum belirtme, fotoğrafları yeniden boyutlandırma…
5 TL
 

 
Process
Herhangi bir fotoğraf düzenleme uygulamasını kullanıyorsanız alışık olduğunuz birçok şeyi görebilirsiniz. Araçlar, sekmeler ve diğer form faktörlerin çoğu birbirine benziyordur. Ancak Process”te sıradışı şeyler söz konusu. Tüm standart ayarlamaları size fazla uğraştırmadan sunan ön ayarlar Process”in en gözde yanı. Sadece birkaç saniye içinde bulanıklık, parlaklık, kontrast, eğriler ve bunun gibi düzenlemeleri çok iyi şekilde gerçekleştirilmesine tanıklık edeceğiniz uygulamanın manuel ayar opsiyonuna geldi şimdi sıra.
Manuel kısımda tüm düzenlemelere ek olarak fotoğraflarınıza birbirinden sıradışı efektler ve filtreler de uygulayabiliyorsunuz. Basit bir uygulama, çimdikleyerek düzenelemeler yapabilmeniz çok hoş. Ancak düzenleme için minik fırçalara sahip değil, bu küçük bir handikap. Sonuç olarak tatil anılarınız üzerinde kolaylıkla düzenlemeler yapabileceğiniz kolay kullanımlı bir uygulama. Fiyatı size korkutmasın, kesinlikle dünyanın en iyilerinden…
34.70 TL

 

Photo Forge 2
Photoshop benzeri bir uygulama arıyorsanız Photo Forge muhteşem bir seçimdir. Mobil haldeyken çektiği fotoğraflarında hızlı düzenlemelere ihtiyaç duyan profesyonel fotoğrafçılar arasında maksimum düzeyde popüler olduğunu da belirtelim. Uygulama renk dengesi, eğriler, kontrastlar ve tipik fotoğraf ayarlamaları için ideal. Instagram tarzı efektleri, özel lens efektleri ile profesyonel ekipmanların bir nevi taklidini çok iyi şekilde sunar. üstelik Photoshop”ın en önemli avantajlarından biri durumundaki katmanları da destekler. Yaz tatiline dair eşsiz fotoğraflar oluşturmanıza yardımcı olacak bir uygulama arıyorsanız Photo Forge 2 inanılmaz. Tek eksisi ise biraz karışık arayüzü, daha sezgisel bir arayüz için çalışmaların devam ettiği ise ulaştığımız bilgiler arasında.
7 TL
 

 
SnapSeed
iPad için onlarca fotoğraf işleme/editleme/düzenleme uygulaması bulmak mümkün. Bunlar arasında ciddi anlamda çok yetenekli uygulamalar mevcut olsa da, tüm bu uygulamaların yeteneklerine aynı anda sahip olabilen çok az uygulama bulunuyor. Bu uygulamalardan biri de Snapseed! Snapseed’in yeteneklerine gelmeden önce, iOS ile olan mükemmel uyumundan söz edelim. Snapseed sistemi daha az yoruyor ve böylece uzun süre fotoğraf işleseniz dahi diğer fotoğraf işleme uygulamalarına kıyasla daha az pil harcıyor. Snapseed’in içerisinde yer alan katmanlar (layer), kullanımıyla iPad kullanıcılarını mest ediyor. Snapseed’te layer kullanmak, özellikle tasarımcılar için çocuk oyuncağı!
Snapseed ile fotoğraflarınızı kırpabilir, düzenleyebilir, temel ve ileri düzey renk ve efekt işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Odaklama noktası ayarlama, organik çerçeve ekleme, vintage efektler verme, fotoğrafı keskinleştirme/bulanıklaştırma gibi işlemler, Snapseed’te emrinize amade. Twitter, Facebook, Instagram, Flickr ve YouTube entegrasyonları bulunan uygulama, bu sayede işlediğiniz fotoğrafları anında internette paylaşmanıza olanak sağlıyor.
ücretsiz

 

CameraBag
Fotoğraflarınız için çok hızlı bir şekilde filtre efektleri oluşturan uygulamada işleme teknikleri son derece basit. Fotoğraflarınızı saatlerce PC ya da Mac başında işlemek yerine iPad”inizde CameraBag “i kullanarak anında yazdırmaya hazır fotoğraflar durumuna getirebiliyorsunuz. New York Times”a da konu olan uygulamanın sonsuz hazır varyasyona sahip olduğunu ve düzenledikten sonra fotoğraflarınızı gururla yakınlarınıza gösterebileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Yapıtlarınızı profesyonel iş akışınızda dahi kullanabilirsiniz.
 

 
Daha önceden kullandığınız filtreleri, favoriler bölümüne kaydedip sonraki fotoğraf çalışmalarınızda çok daha kolay bir şekilde filtreye erişebiliyorsunuz. Son derece yararlı bir kısayol. Uygulama sayesinde ayrıca en-boy oranları üzerinde değişiklik yapılabiliyor ve kenarlıklar ekleyip fotoğraflarınızı daha da şık hale getirebiliyorsunuz. Kaydettiğiniz fotoğrafları, e-mail yoluyla dilediğiniz kişilere gönderebilir ya da sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.
3.70 TL

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here