Ana sayfa İnternet Fotoğrafçı robotlar!

Fotoğrafçı robotlar!

0

Robotlar günümüzde fabrikalarda, tıpta, laboratuarlarda ve daha pek çok alanda kullanılıyor. Yeni geliştirilen bir robot çeşidi ise “fotoğraf çekmek” için kullanılacak.
 

İnsanoğlu şanslı bir tür ve kendi yaptığı hemen her şey için robotların yardımını alma konusunda teknoloji üretmeye devam ediyor. Gelişen robotik teknolojiler birçok yönden hayatı otomat ya da yarı-otomat hale getirip kolaylaştırırken şimdi de gündemde AFP adlı üretici tarafından geliştirilen ve “fotoğraf çekiminde büyük kolaylık sağlayan” robotlar var. AFP Robotic Camera adını alan mekanizma, fotoğraf çekimini bir insanın yönetiminde hareket edebilen yarı-otomat bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Aygıt, kullanım yerine ve amacına göre farklı mekanik düzeneklere sahip robot türlerinden belki de en ilginci.
 
İlk kez Londra“da düzenlenen Olimpiyatlarda Nikon D4 DSLR modeli ile kullanılan robotlar ile yüzme yarışları fotoğraflandı. Akıllardaki soru ise şu: Bu yeni teknoloji ile fotoğraflar, bir yazılım sayesinde yönetilecek olan robotların iradesine bir gün tamamen geçecek mi? Bunu zaman gösterecek. Tanıtım videosu için tıklayın.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here