Ana sayfa Makale Fotoğraf Portfolyosu-Serra Dinçerler

Fotoğraf Portfolyosu-Serra Dinçerler

0
1959 doğumlu olan Serra Dinçerler, üsküdar Amerikan Kız Lisesi, Boğaziçi üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi, İstanbul üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nü bitirdi. Zarbun Şirketler Grubu, Kuveyt Hava Yolları, Digital Equipment A.Ş., R.J.Reynolds, Densa Export A.Ş., Coretex A.Ş. şirketlerinde çeşitli yönetici kademelerinde çalıştı.

IŞIĞIN GöLGESİNDE

Fotoğrafa olan ilgisini desteyen eşinin ısrarı ile 2006 yılında muhtelif kurslara ve atölyelere katılarak fotoğraf bilgisini geliştirdi. Seyahati çok sevmesi nedeniyle kendini seyahat, doğa fotoğrafçılığı, makro, portre gibi alanlarda geliştirme fırsatı buldu.

Doğaya olan sevgisi Afrika tutkusu ile birleşince ilk sergisini Afrika teması üzerine kurgulamaya karar veren Dinçerler, Nikon D300 ve D700 kullanıyor.
Dinçerler”in “Işığın Gölgesinde… Afrika” konulu fotoğraf sergisi 16 Ekim 2009 tarihinde Galeri Arnas”daki (Hacopulos Pasajı No:5 Galatasaray – Yapı Kredi, Kazım Taşkent Sanat Galerisi Karşısı) yeni açılacak olan Dünyanın Renkleri Sergi ve Toplantı Salonu’nda fotoğraf meraklılarının beğenisine sunulacak. Sergisi ile ilgili görüşlerini aldığımız Serra Dinçerler “İlk sergim için hocam fotoğraf sanatçısı İsa çelik”in teşvikleri ile Mart 2009″da çalışmalara başladım.Doğadaki renkler, insan yüzleri, gölgeler, ayrıntılar benim için çok önemli. Photoshop”u en az düzeyde kullanmayı tercih ediyorum. Herşey olabildiğince doğal kalsın istiyorum. Bu sergimden sonra Işığın Gölgesinde… temalı sergilerimi her yıl farklı bir kıta ve ülkeleri konu alarak devam ettirmeyi, çektiğim fotoğraflari bu sanata gönül verenler ile paylaşmayı hedefliyorum.” dedi.


 

  

 

  

  

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here