Ana sayfa Makale Fotoğraf Portfolyosu – Anna Utkina

Fotoğraf Portfolyosu – Anna Utkina

0
Anna Utkina kimdir?

1984 yılında Rusya”ya bağlı Far North Russia (Komi Cumhuriyeti)”nde doğdum.

Makro fotoğrafçılığa Nisan 2008″de hobi olarak başladım. Şu sıralar zamanımın büyük kısmını fotoğraf çekmeye ayırıyorum. çalışmalarımda EOS 5D Mark II ve Canon EF 100mm f2.8 Macro USM objektifi kullanıyorum.

Fotoğraf hakkındaki düşüncelerim:

Hem fotoğrafçılığın, hem de resim sanatının; güzellik, uyum ve renk çeşitliliğini seviyorum. Fotoğrafçılığın, çevremizdeki dünyanın güzelliklerini ve o benzersiz anları yakalamamıza imkan vermesinden ve diğer insanlarla birlikte aynı vizyonunu paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.
 


 
Fotoğrafçılığa suluboya resim yaptığım zamanlardan sonra başladım. çocukluğumda, bir sanat okuluna devam ettim. Okuldaki uygulamalar arasında, en çok suluboya resim yapmaktan hoşlanıyordum. Suluboya resim, kayıtsız kalınamayacak kadar büyüleyici, göz alıcı ve bir o kadar da hafiftir. Suluboya resmi seviyorum çünkü, suluboya renklerinin kırılgan ve hassas değişkenliği, o romantik atmosferi yaratmanıza yardımcı olur. Saflık ve berraklık etkisini verir. Bu nedenle suluboya resim yapmayı her zaman sevdim ve suluboya fırçamı fotoğraf makinesi ile değiştirdim.

Fotoğrafçılıkla ilgili herhangi bir eğitim almamakla birlikte, deneme ve arayışlarımdan yola çıkarak, ruha ve göze hitabeden estetik görüntüler üretebilmek için çaba sarfediyorum.

Makro Fotoğrafçılığı ve çiçekleri seviyorum. çiçeklerin güzelliği çok yönlü, eşsiz ve çok değişken. çiçeklerin bizlere mutluluk ve keyif veren güzellikleri, kısa bir an için geçerli oluyor. Ama onların bu güzel anlarını bir fotoğraf makinesi ile yakaladığınızda, o fotoğrafa her baktığınız gün, o günkü enfes kokuları da hatırlıyorsunuz…
www.annautkina.ru

 


 
 

 


 
 

 


 
 

 

fotoğraf portfolyosu  
portfolyo fotografları

 

anna utkina fotoğrafları
 
fotoğraf portfolyosu

 

 

portfolyo
 
anna utkina

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here