Ana sayfa Haber Fortnite sadece iOS”ta 4 gün içinde 1,5 milyon dolar kazandı!

Fortnite sadece iOS”ta 4 gün içinde 1,5 milyon dolar kazandı!

0

iOS platformunda sadece davetle oyuncu almaya dört gün önce başlayan oyun Fortnite, 13 ülkede App Store listelerinde birinci sıraya yükseldi ve Epic Games hesabına 1,5 milyon dolar aktardı. Sensor Tower‘dan gelen verilere göre ilk 72 saat içerisinde oyuncular toplam 1 milyon dolarlık harcama yaptılar.

Bu sayılara bakıldığında, Pokemon Go ya da Clash Royale karşısında hiç şansı olmasa da bize göre bu karşılaştırmayı yapmak pek de adil değil. Bu dört günlük periyor içerisinde sadece iOS platformunda ve dvet usülüyle oyuncularını kabul eden Fortnite, çok daha fazla para kazanan diğer başlıklar gibi toplu bir açılış ya da devasa reklamlar yapmış değil. Bu karşılaştırmayı adaletsiz yapan bir diğer durum ise Fortnite’ın çapraz platformda olması. oyun içerisinde harcanan paraların PC ya da konsollarda oyuna yatırılmış olabilme ihtimalini doğuruyor. Bunun yanında, çapraz platform olmanın doğası ve anlamı gereği, oyun diğer versiyonlarıyla fonksiyonel olarak tam anlamıyla bire bir. 

Tüm bu sebeplerden ötürü Fortnite Pokemon Go gibi ilk haftada 200 milyon dolar kazanamayacak olsa da rakiplerine kıyaslandığında son derece başarılı ve kaliteli bir mobil oyun olduğunu gösteriyor. Bunun yanında, günümüzde gittikçe daha çok sayıda ortaya çıkan çapraz platform mobil oyunlar, geleceğin oyunlarının akıllı telefonlarda da yer alabileceğini bize gösteriyor. Bu durum, gelişen telefon donanımlarını göz önüne aldığımızda bize göre son derece mantıklı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here