Ana sayfa Haber Fortnite oyununun Twitch üzerinden izlenimi gün geçtikçe artıyor!

Fortnite oyununun Twitch üzerinden izlenimi gün geçtikçe artıyor!

0

Battle Royale ve hayatta kalma türündeki aksiyon oyunu Fortnite, çektiği ilgiyi günden güne arttırıyor. Twitch üzerinden alınan verilere göre Fortnite, bir çok rakibini geride bırakarak, en çok yayını yapılan ve en çok seyredilen video oyunu konumuna ulaştı. Bir süredir yayıncılık kanallarını domine eden aynı türdeki rakibi PlayerUnknown”s Battlegrounds oyununun liderliğini kıran oyunun, bu başarıyı zor bir dönemde elde ettiğini unutmamak gerekiyor. Epic Games tarafından yayımlanan yeni güncellemenin ve oyuna dair Twitch Prime üyelerine verilen hediyelerinin de bu başarıya etkisinin olduğunu ekleyelim.

Fortnite, en büyük rakibini ikiye katladı.

Twitch Metrics verilerine göre Fortnite, son alınan rakamlara göre anlık ortalama 141.072 kişi tarafından izlenir durumda. Bu rakamlarla oyun, Twitch platformunda en çok izlenen video oyunu konumuna ulaşmış oluyor. Epic Games tarafından geliştirilen oyunun en büyük rakiplerinin bir hayli geride kaldığı görülüyor. Son verilere göre; Legend of Legends oyunu, anlık ortalama 116.258 kişi tarafından izleniyor. Bir diğer önemli rakip PlayerUnknown”s Battlegrounds ise anlık 71.586 kişi tarafından takip ediliyor. Bir başka deyişler; Fortnite oyununun izlenme istatistiklerinde, en büyük rakibini ikiye katladığını söyleyebiliriz.

Fortnite, Overwatch Ligi ve DOTA 2 şampiyonaları gibi zamansal durumlar dışında, yayıncılık alanında birinciliği kimseye bırakmadığını da ekleyelim. Oyunun; özellikle Battle Royale modunun açılmasıyla birlikte yoğun bir ilgiyle karşılaştığını gözlenmişti. Twitch verilerine göre oyun, toplamda 4596 kanalda oynandı. Oyuna ilginin gün geçtikçe arttığı da görülüyor. 2017 Kasım ayında 20 milyon oyuncuya ulaşan Battle Royale türündeki oyun, Şubat 2018 tarihinde, aynı anda oyunu oynayan kişi sayısını 3,4 milyon rakamına yükseltti. Ayrıca 2018 Mart ayına henüz girmeden, oyunun görüntülenme oranının yüzde 16 arttığı açıklandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here