Ana sayfa Haber Fortnite: Battle Royale oyununu destekleyecek Android ve İOS cihazlar listelendi!

Fortnite: Battle Royale oyununu destekleyecek Android ve İOS cihazlar listelendi!

0

Epic Games oldukça sürpriz bir şekilde Fortnite: Battle Royale oyununun mobil versiyonunu duyurmuştu geçtiğimiz günlerde. Yine geçtiğimiz gün aynı oyunun mobil sürümü için bir oynanış videosu yayımlanmıştı. iPhone X aracılığı ile kaydedilen bu oynanış görüntüleri ardından oyuncular da bu oyunu hangi telefonların destekleyeceğinimerak etmeye başladı tabii. Oyunun bu sürümünün ne zaman çıkacağı bilinmiyor ama hangi Apple cihazları tarafından destekleneceği biliniyor tabii. Yapılan açıklamalara göre Fortnite: Battle Royale, iOS 11 yüklü cihazlara destek verecek. Eğer dilerseniz hemen aşağıdan oyunun destek verdiği tüm Apple cihazlara bakabilirsiniz. Ardından da Android platformundan bahsedeceğiz.

Fortnite: Battle Royale destekleyecek Apple cihazlar

iPhone SE
iPhone 6
iPhone 6S
iPhone 6S Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone X
iPad Mini 4
iPad Air 2
iPad 2017
iPad Pro
Diğer iOS 11 destekli cihazlar.

Apple haricinde Epic Games, Android cihazlar hakkında da bir açıklama yaptı ve hemen aşağıdan görebileceğiniz cihazların listesini yayımladı. Sizleri o liste ile baş başa bırakmadan önce küçük bir hatırlatma da geçelim: Oyunun şimdilik mobil platformlara, özellikle de Android platformuna, ne zaman çıkacağı bilinmiyor. Oyunun iOS sürümü için ön kayıtlar başladı ama Android tarafı oldukça sessiz. Muhtemelen oyun Apple cihazlar için çıkışını gerçekleştirdikten birkaç hafta veya ay sonra Android platformlarına da gelecektir. Geçmişte birçok video oyununda bu tip durumlara şahit olduk sanırım. Bu yüzden pek şaşırmadık.

Fortnite: Battle Royale destekleyecek Android cihazlar

Google Pixel 2
Google Pixel 2 XL
Huawei Mate 10
Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 Lite
Huawei Mate 9
Huawei Mate 9 Pro
Huawei P10
Huawei P10 Plus
Huawei P10 Lite
Huawei P9
Huawei P9 Lite
Huawei P8 Lite 2017
LG G6
LG V30
LG V30+

Android listesinde Samsung ve Sony gibi markaların bulunmamasının sebebi, Epic Games ekibinin yüzlerce telefonu listelememek istemesi ile alakalıdır. Eğer kullandığınız telefon bu listede yoksa, listedeki telefonları referans alarak, sizin telefonunuzun oyuna destek verip, vermeyeceğini anlayabilirsiniz. Zaten 2017 ve 2018 senesinde çıkan birinci sınıf akıllı telefonların bu oyunu rahatlıkla oynatabileceğini düşünüyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here