Ana sayfa Makale Fortnite Battle Royale Nasıl Kazanılır?

Fortnite Battle Royale Nasıl Kazanılır?

Sizin için hazırladığımız kılavuzumuzla sonunda bir maçı kazanarak Fortnite'in doğum gününü kutlayın.

0

Fortnite, sadece dünyadaki en büyük oyunlardan biri değil, aynı zamanda ana akım desteğine ve popülerliğe de ulaştı. Yine de, pek çok oyuncu o kadar tatmin edici olan Victory Royale’yi görmemiştir, bu yüzden burada size Fortnite Battle Royale’ı nasıl kazanacağınızı göstereceğiz.

Bu kılavuz yeni başlayanlar için değildir. Bu gelişmiş ipuçları, kendinizi savunmak için basit bir kaleyi nasıl inşa edeceğini, sandıkları hızlı bir şekilde nasıl bulacağını, hangi silahların neyi yapabildiğini vs. bilenler için.

Battle Royale’deki tüm ana oyun modları için ipuçları vereceğiz. Bunu yapmadan önce, oyununuza nasıl başlayacağınızı konuşalım. Oyunun başında seçtiğiniz çıkarma bölgesi, diğer her şeyin akışını belirleyecektir. Yanlış seçerseniz, bu hızlı bir ölüm anlamına gelebilir. Sadece en güvenli ve yetenekli atıcılar, Tilted Towers gibi en sıcak bölgelere gidebilirler. Bu yerler sadece gerçekleşmesi beklenen bir cinayet şenliğidir.

Bunun yerine, genellikle adlandırılmış konumların yakınında bulunan haritada adlandırılmamış evleri ve bölgeleri seçmek isteyeceksiniz. Bunların örnekleri arasında Yıkama Fabrikası’nın kuzeydoğu ve kuzeyindeki iki kasaba ve Domates Kasabası’nın güneydoğusundaki depolar sayılabilir. Bu bölgeler daha az oyuncu görür, ancak yine de ganimet garantidir.

Ayrıca, haritada popüler olmayan ana yerleri de seçebilirsiniz. Bu her mevsim değişir, ancak tipik olarak Snobby Shores ve Junk Junction gibi kenarlardakiler sabit seçeneklerdir.

Fortnite Battle Royale’deki yenilikleri takip etmeye değer. Yeni bir yer var mı? Daha önce var olan bir yerde önemli bir değişiklik var mı? Bunun gibi noktalardan uzak durun. Örneğin, sezon beş, güneydoğu bölümünü tamamen bir çöle dönüştürdü. Bu iyi silahlanmış turistleri çekecektir.

Fortnite’ı tek başınıza nasıl kazanırsınız?

Battle Royale’de tek başına oynamak, oyundaki en zorlu kısımdır. Sırtınızı kollayan birine sahip değilsiniz ve her şeyi kendi başınıza gerçekleştirmek zorundasınız. Bu şekilde, başarmak için en zorlu Victory Royale.

Agresif olarak oynayarak nasıl kazanılır?

Fortnite Battle Royale’ı nasıl kazanacağınıza dair ipuçları vererek, ateşli silahlarla koşmayı seven oyuncularla başlayalım. Eğer saldırgan bir tipseniz, kazanmak imkansız değil, ancak başarmak biraz daha zordur.

 

Saldırgan bir şekilde oynamakla ilgili en büyük sorun, tekil amacınızın olabildiğince çok sayıda düşmanı yağmalamak ve öldürmek üzerine odaklanırken etrafınızdakileri gözden kaçırmanın kolay olmasıdır. Haritanın etrafında koşarken, bu sinir bozucu keskin nişancıları göz önünde tutmak için birkaç saniyenizi ayırmanızı öneririz. Kendinize iyi surround ses desteğine sahip sağlam kulaklıklar aldığınızdan emin olun. Ayak izlerinden mermilere kadar her türlü etkiyi duymak ve hangi yönden geldiklerini bilmek isteyeceksiniz.

Yönden bahsedersek, her zaman dairenin merkezinde olun. Daireye girmek için son saniyeye kadar beklemekte olan çok sayıda çekingen oyuncu var ve bundan yararlanabilirsiniz. Daha sonra, daha temkinli oyuncular olur. Eğer çemberin ortasına sağlam bir kale yerleştirirseniz, herhangi bir yönde kolayca manevra yapabileceksiniz.

Son bölüm

Kendinize sağlam bir kule inşa etmenize yardımcı olur, böylece son 10’da kaldığınızda kalan tüm oyuncuları izleyebilirsiniz. Ancak, bunu doğru yapmanız gerekir. Bu, sağlam bir temel oluşturmak anlamına gelir, böylece kendinizi bir anda ölümle karşı karşıya bulmazsınız. Çevrenize duvarlar örün, sonra rampalar, daha fazla duvar, sonra rampalar ve bunları tekrarlayın. Bu aynı zamanda tuzakları kullanma zamanıdır.

Kalenin dibine yakın bir kaç tuzak kurup, şüpheli suikastçılara karşı avantajı ele alınar. Bu, oyuncuları dışarı atmaya ve dairenin merkezinde tahtınızı korumaya odaklanmanız için size huzur verecektir. Oyunda bu noktaya geldiğinizde, en az bir keskin nişancı tüfeği, av tüfeği ve roketatar asahip olmak isteyeceksiniz. El bombası gibi ekstra patlayıcılar bir artıdır, bu yüzden de bunlara sahip olmak zarar vermez.

Kaledeyken, keskin nişancı tüfeğinizi, savunmasız düşmanları yok etmek için ve roket fırlatıcılarını da diğer kaleleri yok etmek için kullanmak isteyeceksiniz.

Av tüfeğiniz kısa menzilli son düellolar için en iyi arkadaşınız olacak ya da bir sebepten ötürü bir kişi size gizlice yanaşıyorsa. Her şeyden öte, Fortnite Battle Royale’ı kazanmak için en iyi varlığınız bu güvenin asla kaybedilmemesidir. Tereddüt etmeyin.

Sinsice nasıl kazanılır?

Çevresinde gizlice dolaşmak ve kamp yapmak yanlış olmaz. Bu stili tercih eden bir oyuncuysanız, en iyi varlığınız dikkatli olmakdır. Bir sonraki daireye giderken, mevcut alanın kenarında kalmak isteyeceksiniz. Agresif oyuncudan farklı olarak, eylemin sonuna kadar mümkün olduğunca aksiyondan uzak kalmak isteyeceksiniz.

Bu, oyunun sonundaki düelloların beklentisiyle, boş alanlara yönelmek ve ganimet toplama anlamına gelir. Yakınlarda silah sesi duyduğunuzda, ters yöne doğru ilerleyin ya da iyi bir çalı bulun ve ne olduğunu izleyin. Oyuncuların Fortnite hakkındaki en büyük yanlış anlamalarından biri, gördüğünüz her oyuncuya saldırmaktır. Öldürme sayısı değil, hayatta kalmak size zafer kazandırır.

 

Diğer kavgaları gördüğünüzde gölgelerde saklanmanızı ve hareket etmek için sahil netleşene kadar beklemenizi öneririz. Oyun sonuna yaklaştığı için, çoğu oyuncu acele ediyor ya da tam bir envantere sahipler ve değerli silahları arkalarında bırakabiliyorlar. Bundan yararlanın.

Bu tarzla, esas olarak saldırı yerine savunma oluşturmak isteyeceksiniz. Sadece bir kale gördüğünüzde ya da kullandığınızda duvarları inşa edin. Bunu yapmak için, oyun boyunca geçtiğiniz her ağaç ve kayaya vurmak için bir saniyenizi ayırın. Bu tuhaf görünebilir, ancak geçtiğiniz her bir nesneye sürekli olarak vurursanız, hep malzeme eklenir. Bir ağacı veya kayayı tamamen yok etmenize gerek yok. Aslında, bunu yapmak sizin konumunuzu hızla ele verebilir.

Son anlar

Oyunun son anlarında bir sonraki daireye geçmek için son saniyeye kadar beklemek isteyeceksiniz. Kimsenin sizi görmemesi için (güvenli bir şekilde) son kişi olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Zamanınız varsa, dağların ve kasabaların etrafında uzun yol almanıza yardımcı olur. Düşmanların olduğu yeri izlemek için kapaktan kapağa sık sık atlayın.

O zaman bile, dövüşlerden yararlanmak istersiniz. Oyuncular, bir başkasıyla dövüşürken dikkati dağılır, üstünlük arayışında olan ve onlara veya kalelerine gizlice yaklaşan kişileri seçin. Onlar kazanır kazanmaz, sahip olduğunuz her şeyi ortaya çıkarın. Altlarındaki temeli yok edin, patlayıcılarınızı kullanın ve unutulmak için onları vurun.

Yanlış oynarsanız ve yakınınızdaki kişi dövüşü kaybederse, bu iyi olur. Kalan düşman da sizi aynı noktada beklemeyecektir, bu yüzden değerli düşmanların kalesine ya da son düşmanın arkasına gizlice girecek şekilde son değerli anları kullanın. Av tüfeği, Victory Royale’ı izlemek için en iyi arkadaşın olacaktır.

Fortnite, çift olarak veya ekip olarak nasıl kazanılır?

Ne tür bir oyuncu olduğunuzu belirlemek için yukarıdaki ipuçlarını kullanın; agresif veya sinsi veya bunların aralarında bir yer. Bu önemlidir, çünkü Fortnite’ta kazanan takımın en entegre parçası, sizin ve takım arkadaşlarınızın en iyi yaptıkları şeyden yararlanmaktır.

Bu, aramızdaki rolleri bölmek anlamına gelir. Sürekli iletişim kurmak isteyeceksiniz. Bir kasabaya iniyorsanız, takım arkadaşınız başka bir şey yaparken bir ev alın. Eğer bir takımdaysanız, her bir kişinin arkasını kollayacak bir eşi olduğundan emin olun. Grubunuz liderinin kim olduğunu öğrenin ve emirlerini takip edin. Bu kişinin stratejisinde ve becerilerinde kendinden emin ve hızlı olması gerekir.

Beraber çalıştığınız sürece Fortnite’ı takım olarak kazanmak yalnız kazanmaktan daha kolaydır. Uzun süreleri bölmek ya da tiyatro oynamak asla iyi gitmeyecektir. En iyi planlardan biri, diğeri bir güçlü atıcı iken dikkat dağıtıcı olmaktır. Bu, oyunun sonuna yaklaştığınızda, özellikle de rakipleriniz takımınızda kaç kişi kaldığını söyleyemiyorsa, harika bir plan.

Dikkat dağıtıcı, rakiplerle karşı karşıya gelecek ve ana savaşçı(lar) yakınlarda saklanırken ve onları arkasından veya sırtından vurmak için beklerken dikkatlerini çekecektir. Bu, Victory Royale’ı kazanmak için takımlar karşı karşıya geldiğinde özellikle kullanışlı bir yoldur. Takımınız herkesi geride bıraktığında, tam güçe saldırmak ve Fortnite Battle Royale’ı kazanmak yeterlidir.


Bu yazı, Newtech dergisinin Eylül ayı sayısından alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here