Ana sayfa Oyun Fortnite artık 200 milyondan fazla oyuncuya sahip

Fortnite artık 200 milyondan fazla oyuncuya sahip

0
fortnite

Zamanında 40 milyon oyuncuya ulaştığında yer yerinden oynayan oyun Fortnite, bunun üzerinden 10 ay geçtikten sonra bu sayıyı 5’e katladı. Kasım ayı itibariyle Epic Games tarafından yapılan açıklamaya göre battle royale türü oyun 200 milyon kayıtlı oyuncuya sahip. Bu oyuncuların hepsi tabiki aktif değil fakat geçtiğimiz günlerde firma anlık 8,3 milyon oyuncu seviyesine de ulaşmıştı.

Fortnite bu kadar hızlı nasıl gelişti anlamak çok da zor değil. Ücretsiz olması bir yana, kültürel kaynaklarda yer alışından ötürü oyun herkesin kafasına kazınmış durumda. Big Bang Theory, Saturday Night Live ve Dünya Kupası oyuncuları gibi önemli kaynaklar bu oyundan bahsedince doğal olarak herkes en az bir kez açıp oynamak istiyor. Fortnite tüm bunlara ek olarak çok sayıda platformda yer alması sayesinde kimseyi kaçırmıyor. Nisan ayında iOS versiyonu sunulan oyun, Haziran ayında da Nintendo Switch için sunuldu. Android betası ise son birkaç aydır devam ediyor. İşin kısası, oyunu oynayamadığınız yer bulmak pek de kolay değil.

Epic Games tarafından bundan sonra yapılıp yapılamayacağını göreceğimiz eylem, bu yükselişin ardından oyuncuları bağlı tutmak olacak. Süreli oyun modlarıyla bunu deneyen firma ek olarak 100 milyon dolar ödüllü e-spor turnuvaları da düzenleyerek ateşi korumak istiyor. Geliştiriciler hiçbir zaman rahat olmamaları gerektiğinin farkında ve bu yükselen grafiği korumak için kimse para harcamaktan çekinmiyor.


Kaynak: Bloomberg

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here