Ana sayfa Haber Ford “Yollar,Yolculuklar” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı!

Ford “Yollar,Yolculuklar” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı!

0

Ford ana sponsorluğunda, Etna Tanıtım tarafından düzenlenen “Yollar, Yolculuklar” Fotoğraf Yarışması sonuçlandı!

Amatör ve profesyonel herkesin katılabildiği yarışmada yarışmacılar; “yollar, yolcuklar” konulu fotoğraflarını katılım şartlarına uygun olarak Technotoday ve Facebook aracılığıyla gönderdiler. Başvuruların 6 Şubat tarihinde başladığı yarışmaya katılan toplam 592 eser, titizlikle değerlendirildi. Jüri üyeliklerini Akif çelikel, Emre İkizler, Erol Doğoner, Ozan Bilgiseren ve Oktay çolak’ın yaptığı Ford “Yollar, Yocululuklar” Fotoğraf Yarışması”nda finalist olan 50 eser ayrıca; halk oylaması ile bir de kullanıcılar tarafından değerlendirildi ve 12.960 oy kullanıldı. Jüri ve halk oylamasının 6. Jüri gibi katıldığı yarışmada dereceye giren isimler belli oldu.
 

“Yollar, Yolculuklar” konulu Ford Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni 22 Mayıs Salı gecesi İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği”nde(İFSAK) yapıldı. Yarışmaya katılan fotoğrafların sergilendiği ve dereceye giren yarışmacıların ödüllerini aldığı gecede, Etna Yayıncılık CEO’su Bahattin Apak ve Ford Otosan Pazarlama Müdürü Tibet Soysal yarışmayla ilgili değerlendirmelerini yaptılar.
 

Bahattin Apak: “Ford “Yollar, Yolculuklar” Fotoğraf Yarışması”na geniş bir katılım oldu. Fotoğrafa yeni başlayan birçok kişiye öncülük yaptığımızı düşünüyorum. Daha önce ödül almış fotoğraflar yerine genç insanları desteklemek bizi daha çok mutlu ediyor. Biz bu işe 6 Şubat”ta başladık. 9 Nisan”a kadar 592 eser bizlere ulaştı. Bunlardan 50 tanesini seçip halk oylamasına çıkardık. 50 eser, için 12.560 tane oy geldi. Bu ilgiye teşekkür etmek istiyorum. Ford Otosan”a, Ford Otosan Pazarlama Müdürü Sevgili Tibet Soysal”a, Şebnem Duban ve Gonca Sofuoğlu”ya teşekkür ediyorum. Technotoday”den Burcu Şahin ve Alattin çakır”a, Etna Tanıtım”dan İpek Burnaz Uluocak”a teşekkür etmek istiyorum.”

Tibet Soysal: “Ford olarak yarışmayı desteklediğimiz için gurur duyuyoruz. Keyifli bir yarışma oldu. Bizim için çok anlamlı, çok iyi bir yolculuk oldu. Yeni yerler görmek, keşfetmek isteğiyle başlar yolculuklarınız. Peki, sizin yolculuklarınız, nereye gider yollarınız? Diye sorduk ve Ford” Yollar, Yolculuklar” fotoğraf yarışmamızı başlattık. ödül törenini yaptık. çok başarılı fotoğraflar geldi. Katılımcılara teşekkür ediyoruz. çok değerli jüri üyeleri var ve oldukça keyifli bir süreç oldu. önümüzdeki yıllarda da bu desteğimizi sürdürmek istiyoruz. “
 

Yarışma sonucunda Birinci 1.500 TL, İkinci 1.000 TL ve üçüncü  500 TL para ödülü kazanırken mansiyon kalan 10 eser sahibine plaket verildi. Ayrıca seçilen 30 eser sergilendi. “Yollar, Yolculuklar” temalı fotoğraf yarışmasına katılan çalışmalar ve değerlendirmeler, Photoline Haziran-Temmuz sayısında yer alacak.
 

Tüm yarışmacılarımıza ve oylarıyla destekleyen katılımcılarımıza, yoğun ilgilerinden dolayı teşekkür eder, ödül almaya hak kazanan yarışmacımızı kutlarız.
 

Ford “Yollar, Yolculuklar” Fotoğraf Yarışması Sonuçları için tıklayınız.

 

ödül Töreninden görüntüler için tıklayabilirsiniz.
 

 

 

Yarışma Birincisi: Tuğba Yüksel
Tuğba Yüksel ” çok heyecanlıyım, hayatımın en mutlu anlarından birini yaşıyorum. Fotoğrafıma tamamen inanıyordum, içime tamamen sinen bir fotoğraf olduğunu söylemek istiyorum. Fotoğrafı, bir otobüs durağındayken çektim. Ben fotoğrafçı kimliğimin yanı sıra bir resim öğretmeniyim fotoğrafımın resim tadına da sahip olduğunu düşünüyorum. “
 

 

 

Yarışma İkincisi:  Sinan İnan
Sinan İnan “Yarışma da ikinci oldum. çok mutluyum, gerçekten hislerimin tarifi imkânsız. Fotoğrafımı Hindistan’da bir fotosafari sırasında çekmiştim. Benim için çok özel bir fotoğraf ve ödüle layik görüldüğü için çok mutluyum.”

 

 

Yarışma üçüncüsü:  Sercan Samancı
Sercan Samancı “En sevdiğim fotoğraf çalışmamın üçüncülük ödülüyle onurlandırılması beni çok mutlu etti. “diye konuştu.
 

 

 

 MANSİYONLAR
 
Eren Aktaş

 
 

 

Mahmut Gediz
 

 

Bülent çınar

 

Melih Sular

 

Tuna Akçay

 

Ali Mermertaş

 

Emre Bostanoğlu

 

Furkan Cantürk

 

Volkan Sedef

 

Fatih Emre Asya
 

 

SERGİLEME
 
Murat örnek

 

Svetlana Eremina

>>>>>>

 

Doğan Alpay

 

Eren Aktaş

>>>>>>

 

Gamze Tatar

 

Oğuz Nusret Bilik

>>>>>>

 

Hasan Naci Akyol

 

Yılmaz Dinçer

>>>>>>

 

Onur Korkmaz

 

Sinan İnan

>>>>>>

 

Melih Sular

 

Eren Aktaş

>>>>>>

 

Sami Uçan

 

Mete çarkcı

>>>>>>

 

Gültekin Alkurt

 

Sami Uçan

>>>>>>

 

Nuri çoban

 

Nejat Gündüç

>>>>>>

 

Yılmaz Dinçer

 

Kadriye Irmak

>>>>>>

 

Hasan Yaşar

 

Bülent çınar

>>>>>>

 

Hasan Yaşar

 

Ali Mermertaş

>>>>>>

 

Metin Diken

 

Metin Diken

>>>>>>

 

Taner Ragıpoğlu

 

Oğuz Yılmaz

>>>>>>

 

Levent Akdoğan

 

Zeynep İlze

>>>>>>

 

 

öDüL TöRENİ
 

 

>>>>>>

 

 

>>>>>>

 

 


 

>>>>>>

 

 

 >>>>>>

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here