Ana sayfa Haber Ford Washington D.C’ de Otonom Araçlarını Test Edecek

Ford Washington D.C’ de Otonom Araçlarını Test Edecek

0

Pek çok araç firması, otonom arabalarını geliştirme konusunda son derece istekli gibi görünüyor. Ford ise, Amerika’nın başkenti olan Washington’da kendi kendine giden araçlarını test etme kararı aldı. 22 Ekim Pazartesi günü yapılan duyuruda, “hakkaniyete dayalı dağıtım” vurgusu yapılarak testlere başlanacak.

Daha önceden de 2019’un ilk çeyreğinde otomobillerinin bir kısmını otonom olarak kullanacağını ifade eden Ford firması, bunu hızlandırma çabalarını güçlendirdi.

Ford Bununla Tam Olarak Neyi Amaçlıyor ?

Uber gibi markaların sürücüsüz giden taksi çalışmaları sonucunda bir yayanın ölmesi ile birlikte, otonom araç tartışmaları ciddi oranlarda hız kazandı. Ford firması ise; bu konuda gerekli tüm önlemleri aldığını ve daha çok şehrin seyrek nüfuslu bölgelerinde denemeler yapacağını ifade etti.

 

 

Yaklaşık olarak 1 milyar dolar gibi ciddi bir yatırımla otonom araç sürücülerini destekleyen Ford, yoğun bir Ar-ge çalışması da yapacak. Ford otonom araçlarının bütün simülasyon çalışmaları ile birlikte, ilgili testlerinin de yapıldığı ifade edildi.

Halka açık yol testlerini de başarılı bir şekilde geçen Ford otomatik araçları, şoförsüz yolculuk hizmeti için başarıya bir adım daha yaklaştı. Piyasanın en büyük güçlerinden bir tanesi olarak bilinen Ford kuruluşunun da otonom araç konusunda bu kadar yoğun çaba harcaması, ilerleyen dönemlerde sürücüsüz araçların çoğalacağını gösteriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here