Ana sayfa Haber Ford Cargo”dan iki yeni fotoğraf yarışması!

Ford Cargo”dan iki yeni fotoğraf yarışması!

0

Ford Otosan, güçlü markası Ford Cargo çatısı altında bir sanat atölyesi oluşturdu. Atölyenin ilk faaliyetleri arasında, foto muhabiri-belgesel yapımcısı Coşkun Aral danışmanlığında düzenlenen “Kamyoncunun Hayatı/Yollar Sizin Gözünüzle Daha çekilir Olsun” ve “En Yakışıklı Ford Cargo” konulu iki fotoğraf yarışması var

Ford Otosan”ın, Ford Cargo markası altında kurduğu Ford Cargo Sanat Atölyesi, çalışmalarına iki ayrı fotoğraf yarışmasıyla başlıyor. Hem endüstride hem de sanat çalışmalarında kullanılan ortak kavram “Atölye” fikrinden yola çıkılarak oluşturulan “Ford Cargo Sanat Atölyesi”, bundan sonraki süreçte Ford Cargo tarafından yapılacak tüm sanatsal faaliyetlerin çatısı olacak.
 

Projenin tanıtım toplantısına ev sahipliği yapan Ford Otosan Kamyon Birimi Pazarlama Müdür Yardımcısı Tufan Altuğ, bu proje ile sanata ve sanatçıya destek vermekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu yarışmalarımız sonunda, birbirinden farklı gözlerden çıkan fotoğraflarla harika bir yol ve Ford Cargo arşivi oluşturmuş olacağız” dedi.
 

Yarışma ile ilgili diğer bilgiler için tıklayın.

 

 

Ford Cargo Ulusal Fotoğraf Yarışması: Kamyoncunun Hayatı /Yollar Sizin Gözünüzle Daha çekilir Olsun”

Açılışını fotoğraf yarışmalarıyla yapan Ford Cargo Sanat Atölyesi”nin ilk yarışması “Kamyoncunun Hayatı/ Yollar Sizin Gözünüzle Daha çekilir Olsun” başlığı altında düzenleniyor. Kamyon şoförlerinin hayatını; onlarla yaşayarak, onlarla görerek, onları göstererek anlatacak ve tüm fotoğraf severlere gösterecek, profesyonel ve amatör tüm fotoğraf sanatçılarına açık olan yarışma, foto muhabiri-belgesel yapımcısı Coşkun Aral danışmanlığında düzenleniyor.
 

Seçimleri, profesyonel fotoğrafçı ve akademisyenlerden oluşan jürinin yapacağı yarışmada birinci seçilen yarışmacı 10.000 TL ile ödüllendirilecek. İkinci 5.000 TL, üçüncü ise 2.000 TL ödül kazanacak. Mansiyon, Jüri özel ödülü ve Ford Cargo özel ödülü”ne layık bulunanlar ise 1000″er TL ile ödüllendirilecek.
 

Yarışmaya başvurular, 31 Ekim 2012 tarihine kadar fordcargosanatatolyesi.com web sitesi üzerinden, katılım formunun doldurulması ve fotoğrafların yüklenmesi ile yapılacak.
 

Jüri üyelerinin teknik ve yaratıcılık açısından yapacağı incelemelerin ardından, ödül ve mansiyon alan eser sahiplerine ödülleri Kasım ayı içerisinde, Gölcük Vehbi Koç Vakfı Kültür ve Sanat Merkezi”nde düzenlenecek törenle verilecek. Ayrıca seçilen fotoğraflardan oluşan bir sergi de düzenlenecek.


En Yakışıklı Ford Cargo

Ford Cargo kardeşliğini pekiştirecek olan ve interaktif ve online düzenlenen “En Yakışıklı Ford Cargo” fotoğraf yarışmasına ise Ford Cargo sürücüleri ve ailelerine katılabilecek. Yarışmacılar; yolda, şantiyede, deniz kıyısında, dağ başında, tünelde, tarlada; akla gelebilecek her mekanda “En Yakışıklı Ford Cargo”yu çekmeye çalışacak. Fotoğraf makinesi ya da cep telefonuyla çekilen fotoğraflar, Ford Cargo Facebook sayfasına yüklenecek.
 

Foto muhabiri-belgesel yapımcısı Coşkun Aral danışmanlığında toplanan seçici kurul, her ayın birincisini belirleyecek ve kazanan kişi iPhone akıllı telefon ile ödüllendirecek. Yarışma Temmuz–Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenecek. Ayrıca, sosyal sorumluluk projesi kapsamında yarışmaya katılan tüm fotoğrafların arasından seçilen 12 eser sahibinin, ilköğretim çağındaki çocukları ya da diledikleri bir çocuk yakınları, “çocuklarımızın gözü ile İstanbul eğitim-gezi programı” ile ödüllendirilecek. üç günlük program sırasında, Ford Cargo Sanat Atölyesi PhotoWorld Fotoğraf Merkezi”nde fotoğraf eğitimi alacak olan talihliler, İstanbul”un tarihi ve turistik yerlerini gezme ve fotoğraflama şansına da sahip olacak. Bu sayede çocuklar Ford Cargo aracılığı ile İstanbul”u tanıyacak, farklı bir coğrafyada hem eğitim hem de gezi deneyimi kazanacak, iyi vakit geçirerek belki de hayatlarının en güzel tatilini yaşayacak.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here