Ana sayfa İnternet Ford”a, 2012 yılın motoru ödülü

Ford”a, 2012 yılın motoru ödülü

0

Ford”un en yeni motoru 1.0 litrelik EcoBoost, “2012 Yılın Motoru” ödülünün sahibi oldu

Ford tarafından yapılan açıklamaya göre, ileri teknolojiye sahip küçük hacimli ve 3 silindirli motor, Türkiye de dahil dünyanın 35 ülkesinden 76 juri üyesi gazetecinin oylarıyla belirlenen ”International Engine of the Year” ödülleri kapsamında ”2012 Yılın Motoru” ödülünün yanı sıra ”En İyi Yeni Motor” ve ”1.0 litrenin Altındaki En İyi Motor” kategorilerinde ödül kazandı.

 

Düzenli olarak 13 yıldır düzenlenen ”Yılın Motoru – Engine of the Year” organizasyonu tarihinde ilk kez ödüle layık bulunan Ford, aynı zamanda ödülün tarihi boyunca jüri üyelerinden en yüksek puanını elde etme başarısını da göstererek önemli bir diğer başarıya imza attı.
 

Ford’un Global Motorlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Joe Bakaj, kazanılan ödül ile ilgili yaptığı açıklamada, ”Bu motoru tasarlarken hedef çıtasını çok yükseğe konumlandırdık. Küçük 3 silindirli bir motordan hayret verici yakıt ekonomisi, şaşırtıcı performans, yüksek çekiş gücü, sessizlik ve yumuşak çalışma karakteri sağlamayı istiyorduk. Ekibimiz bu imkansız görünen hedefe heyecan verici yeniliklerle cevap verdi. Bunun sonucundaysa global benzinli motorlar için oyunun kurallarını değiştiren bir ürün ortaya çıkardık” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here