Ana sayfa Oyun Footbal Manager 2010 çıktı

Footbal Manager 2010 çıktı

0Artık klasikleşen bir seri olan Football Manager, bu yıl da tam beklendiği tarihte piyasaya sürüldü. Daha önce beğenimize sunulan demosunun tadı tam damağımızda kalmışken, tam sürümü imdadımıza yetişti ve uykusuz geceler başladı. Oyunu Steam üzerinden satın almış olanlar bu konuda daha şanslıydı. Zira daha erkenden FM”ı Steam üzerinden indirebildiler. Bakalım geçen bir sene boyunca neler değişmiş? Oyunun sahip olduğu artılara yenileri mi eklenmiş? Yoksa ileri gideceğine geri mi gitmiş?

Her sene olduğu gibi FM yine kendi temasını başka bir boyuta taşımayı başarmış. Artık sol ya da sağ taraftaki ağaç sistemi kaldırılmış. Sizlere tavsiyemiz seçenekler kısmından temayı koyu renk seçmeniz. Göz sağlığı açısından çok daha iyi durumda olduğuna kanaat getirdik. Neyse artık temamız oldukça farklı. Fakat bu farklılık kötü yönde değil. İlk anda ne olduğumuzu şaşırsak da, bir kaç saat içerisinde menülerin ne kadar hızlandığını ve eski sisteme göre, oyun içerisinde gezinmenin ne kadar kolaylaştığını hemen anlayabiliyoruz. Hatta ufak bir ipucu verelim, menünün üst tarafındaki bölüme sağ tıklarsanız, istediğiniz taktik, transfer penceresi vs gibi kısa yolları ekleyebilirsiniz. Bu da kişiselleştirilebilen menüler anlamına geldiği için, herkesin farklı bir oyun menüsü olacak diyebiliriz rahatlıkla.

 

FM genel anlamda menülerin de değişmiş olmasının etkisiyle oldukça hızlı bir hale gelmiş. özellikle düşük konfigürasyonlu makinelerde oyun 2009?a göre kat kat hızlı çalışıyor belirteyim. Yalnız burada aldanmamanız gereken bir konu var. Menüler ne kadar hızlanmışsa, maç ekranına geçtiğinizde bir o kadar yavaşladığını da göreceksiniz. Tabi bu söylediğimiz tamamı ile düşük konfigürasyonlu bilgisayar sahipleri için geçerli. Eğer günümüz şartlarında ortalama bir makineniz bile varsa, oyun inanılmaz akıcı bir şekilde oynayabileceğiniz bir hal almış. 2008 olsun 2009 olsun hatırlarsanız, yapımın menülerinde böyle ağdalı bir hal vardı. Ne demek istiyorsun derseniz, hantal oluşundan bahsediyorum derim. Artık bundan kurtulduk ve dolayısıyla oyun içerisinde oyuncu aramak gibi işlemleri çok rahat yapabiliyoruz. Ne mutlu bize değil mi?
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here