Ana sayfa Haber Fly Quantum IQ4513 özellikleri

Fly Quantum IQ4513 özellikleri

0

 

Fiyat performans kalıplarını bir kenara bırakmamızı sağlayan bir telefon ile karşı karşıyayız. Bu ay Türkiye’de satışa sunulan Fly Quantum IQ4513 özellikleri ile üst segment telefonlar listesine girecek. Fly Quantum marka bilinirliği bakımından özelliklerinin altında bir fiyat sunuyor.Marka bilinirliğinden bahsetmişken Türkiye pazarına yeni giren Fly Quantum, çin, Hindistan ve Rusya pazarında satışa Türkiye”den önce sunulmuştu.

 

Türkiye pazarına yeni giriyor olsa da Fly Quantum IQ4513 özellikleri ile göz doldurması sayesinde Rusya pazarının birincisi konumuna yükselmiş bile. Dediğimiz gibi cep telefonlarının amiral gemisi klasmanına giren bu ürün özellikleri ile bilindik markalar ile yarışıyor.

Fly Quantum Tasarımı

Fly Quantum tasarımı, orta segmentte yer alan telefonların kaba tasarımlarına nazaran sade ve şık tasarımı ile göze çarpıyor. Fly Quantum IQ4513,  5″”  ekranı köşeleri hafif kıvrılan bir tasarım ile tamamlanıyor. Bunun yanı sıra ekranının boyutuyla kıyaslandığında 120 gr ağırlığı, hafif bir ürün olmasını sağlıyor.

Fly Quantum Ekranı

5″”  Kapasitif IPS OGS Ekranı 1920 x 1080 px, Full HD çözünürlük ile telefonundan film izlemeyi sevenleri tatmin edeceğe benziyor. Bunun yanı sıra ekranın parlak ve net görüntüsü piyasadaki amiral gemilerinin kalitesinde bir kullanım sunuyor. Ekran boyutu ile ilişkilendirebileceğimiz negatif görüşümüz ise 5″” ekran için 2100 bataryayı yetersiz bulmamız. Ekran korumasını DragonTrail ile sağlıyor.

 

Fly Quantum IQ4513 özellikleri

8 çekirdekli 2Ghz Turba işlemciye sahip olması hız bakımından beklentilerin üstüne çıkıyor. Bunun yanı sıra Android 4.4.2 arayüz işletim sisteminin tercih edilmesi Android güncellemelerini beklemeden telefonunuzda kullanmanızı sağlıyor.

 

 Fly Quantum IQ4513 ön kamera özellikleri

Selfie çekmeyi sevenler için bir selfie kamerasına uygun olarak led flaş eklenmesi, piyasaya sadece selfie telefonu olarak çıkan modellerden üstün bir işlevsellik sağlıyor.  Kameraslarının özelliklerinden bahsedecek olursak 5 MP Kamerası ile kaliteli bir ön kameraya sahip.

 

Fly Quantum IQ4513 arka kamera özellikleri

Arka kamerası ise 13 MP çözünürlüğe sahip bir kamera olarak kaliteli bir çekim sağlıyor.

 

 

Fly Quantum depolama alanı

32 GB dahili hafızasının yanı sıra 2 GB RAM bakımından kullanıcılarını mutlu eden bir ürün. Bunun  yanı sıra Micro SDHC desteği ile 64 GB kadar depolama alanı yükseltilebiliyor.

 

 Fly Quantum  IQ4513 ses özellikleri

MP3, AMR, AAC, MID, WAV, Ekolayzer formatları ile uyumla çalışması yanı sıra manuel olarak ekolayzer ayarı yapılabiliyor. 320 kbps bit hızında ses kalitesi sunuyor.

 

Fly Quantum pil kullanımı

2100 mAH bataryası 8 saat konuşma süresi sağlamakla birlikte batarya bekleme süresi kullanıma göre değişikli göstermesiyle birlikte 400 saat bir kullanım sağlıyor.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here