Ana sayfa Sektörden FLATLINERS

FLATLINERS

0

Burcu Baykal’ın bu ay elektronik müzik takip eden okuyucularımızın yüzünü güldürecek bir diğer konuğu Flatliners…

Sound:Müziğe olan ilginiz nasıl başladı?

Golem: önce video klipler izlemeye başladım. Gördüm ki; davul çalanlar dikkatimi çekiyor. Ardından ben de davul çalarak müziğe başladım. Naki’den feyz alarak da Drum & Bass yapmaya başladım.
Ruffkutz: çok şanslıyım ki; iyi bir müzik arşivi olan, benden on yaş büyük bir ağabeyim var. Onun arşivinden bana hitap edenleri seçip dinlemeye başladım. M Beat feat. General Levy – Incredible, dinlediğim ilk Drum & Bass parçasıydı Profesyonel olarak plak çalmaya ise Underdog (Can çelik) vasıtasıyla başlamıştım.

S:Drum & Bass haricinde ne tür müzikler dinliyorsunuz?

Golem: Tarzımız genel olarak Drum & Bass. Biraz da Dubby, Minimal ve Amen… Dinlediğimiz müzikler ise çok çeşitli: Jazz, Rap, R & B, Funk, Elektronik ve hatta Metal. Açıkçası bize hitap eden her tür müziği dinliyoruz. Mesela Autechre – Incunabula, Snoop Doggy Dogg – Doggystyle, Iron Maiden – Somewhere In Time ilk aldığımız albümler arasında yer alıyor.

 

 

 

S: Müzik dışında neler yapıyorsunuz?

Golem:  Flatliners’ın yanısıra, Proudpilot grubunda davul çalıyorum.
Ruffkutz: Profesyonel anlamda reklam ve sinema sektöründe kurgu yapıyorum. Ayrıca Kaan Düzarat ile birlikte Nooniki isminde bir jingle stüdyomuz var.

S: Şu günlerde hangi label, dj ve prodüktörleri takip ediyorsunuz?

 

Flatliners: Label olarak Exit, Metalheadz, Shogun Audio, Cylon , X-Tinction Agenda, Scientific Wax, Horizons. DJ & Prodüktör olarak Double O, Morphy, dBridge, Equinox , Loxy, Digital, Outrage, Goldie,Dub-One, Data ve Genotype. Türkiye’den ise Subsky, Shrimpy ve Havantepe.

S: Parçalarınızı hangi programda yazıyorsunuz?

Flatliners: Genel sequencer Cubase. Cubase’i tercih etme sebebimiz; wav editini çok seviyoruz. Herhangi bir sample’ı timeline’a atıp istediğimiz gibi müdahale edebiliyoruz. Diğer programlarda bunu bu derece rahat yapamıyorsunuz. Reason’ı bazen rewire olarak kullanıyoruz. Aslıda ne kullandığımız değil, nası kullandığımız önemli. Mesela Burial’ın Soundforge kullanarak iki albüm yaptığını duyunca inanamamıştık.

 

 

 
S:Sizi nerelerde dinleyebilir ve nerelerden takip edebiliriz?

Flatliners: Her Salı 22:00 ve 23:00 saatleri arasında Dinamo 103.8’deyiz. Her ayın son cumartesi günleri Dogzstar’dayız. Peyote ve Babylon’da da zaman zaman performanslarımız gerçekleşiyor. Bize www.myspace.com/xprkn, www.soundcloud.com/ flatliners adreslerinden ulaşabilirsiniz…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here