Ana sayfa Haber Firewatch’un üreticisi Valve tarafından satın alındı

Firewatch’un üreticisi Valve tarafından satın alındı

0

Campo Santo, büyük işler başaran küçük bir oyun stüdyosu olarak tanınmıştı. Daha ilk oyunları olan Firewatch, çok sayıda ödül almayı başardı ve hatta bir film anlaşması bile imzalattı. Firmanın ekibinden çıkan bu başarıyı gören Valve, geliştiricilerin tamamını kendi bünyesine dahil edeceği bir anlaşma imzaladı.

Ekibin üzerinde çalışmaya devam edeceği In the Valley of Gods oyunu Valve adıyla piyasaya sürülecek ve ekibin tamamı Bellevue, Washington”a taşınacak. Bu anlaşmayla birlikte ekipten üç kişinin sürdürdüğü podcast Idle Thumbs nasıl etkilenecek göreceğiz.

Campo Santo”nun hiç de şaşırtıcı olmayan Valve ile birleşimi, firmanın her ne kadar başarılı oyunları olsa da yetersiz kaynaklarının bir sonucu. Valve için ise şaşırtıcı olan bu anlaşma, firmanın yeniden oyun üretmeye geri döneceğinin sinyallerini veriyor. Bu sinyalleri pekiştirmek için ise firmanın kurucusu Gabe Newell, Dota 2 temalı kart oyunu Artifact“ın Valve”ın oyun üretimine dönüşünde sadece bir başlangıç olduğunu ifade ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here