Ana sayfa İnternet Firefox kansere çare arıyor!

Firefox kansere çare arıyor!

0

Mozilla Tüm tarayıcıları etkileyen 8 yıllık hastalıkla mücadeleye başladı
 

Firefox internet tarayıcının geliştiricisi Mozilla, sadece kendi tarayıcısında değil, bütün tarayıcılarda kanser haline gelen bir açığı kapatmak istiyor.Elbette Mozilla çalışmayı Firefox’ta yapacak ancak uygulamada başarılı olursa, diğer tarayıcıların da bu yolu izlemesinin önünü açmış olacak.
 

Kanser hücresi haline gelen bu açık ise 2002 yılında tespit edilmiş ve varlığını halen sürdürüyor. İnternet sitelerinin tıklanan linkleri hatırlamasını sağlayan işlevi bozmadan düzeltmenin mümkün olmaması, 2002’de bu yana tehlikenin devam etmesine sebep oldu. Korunmanın yolu JavScript’i engellemek olsa da internet sitelerinin büyük çoğunluğu JavaScript olmadan düzgün görüntülenemiyor.
 

Mozilla yeni teknolojileri kullanarak, internet tarayıcıları yavaşlatmadan ve özelliği kaybetmeden sorunu çözebileceğine inanıyor. Bazı uzmanlar ise bunun çok zor olduğunu, oldukça şüpheli olduklarını aktarıyor. Mozilla’nın internet tarayıcılarının kanser derdine derman olup olamayacağını ise çalışmalar ve zaman gösterecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here