Ana sayfa Haber Finans kuruluşu Revolut, telefonunuzun konumuyla günlük seyahat sigortası yapıyor!

Finans kuruluşu Revolut, telefonunuzun konumuyla günlük seyahat sigortası yapıyor!

0

Saniyeler içinde sigorta yaptırın!

İngiliz finans kuruluşu Revolut, yeni hizmetiyle seyahat eden ancak yıllık seyahat poliçesi yapacak kadar da gezmeyen kişiler için akıllı telefon tabanlı bir sigortalama servisi sunuyor. Sistem, telefonunuzun konum bilgisini alıp yurtdışına çıktığınızı anlıyor ve günlük sigortanızı başlatıyor. 

Seyahat sigortasının önem arz ettiği çokça durum karşımıza çıkabilir. çok seyahat edenler için yıllık bir sigorta mantıklı olsa da yılda bir ya da iki kez yurt dışına çıkıp kısa süre kalanlar için günlük ve gerektiğinde satın alınan sigortalar çok daha ekonomik hale gelmekte. Bunu çözmek için hizmetini başlatan Revolut, akıllı telefon uygulamasıyla yurt dışına çıktığınızı anlıyor ve sigorta poliçenizi başlatıyor. Birbirine yakın ülkeler arasında (örneğin iki komşu Avrupa ülkesi) seyahat eden kişiler ya da başka sebeplerden sigorta yaptırmak istemeyenler, uygulama sigorta poliçesini düzenleyip aktive ettikten sonraki 8 saat içerisinde dilerlerse ücret ödemeden iptal edebiliyorlar. Bunun dışında, uzun süreli bir seyahate çıktığınızda ve günlük olarak ödeyeceğiniz poliçe tutarı yıllık tutara yaklaştığında ya da geçtiğinde, sistem sizi otomatik olarak yıllık plana yükseltiyor ve uçuk fiyatlar görmüyorsunuz.

Revolut sigorta ücretleri

Sistemin kapsamı dünya çapında olsa da şimdilik sadece İngiliz vatandaşlarına sigortalama yapılabiliyor. Firma, yakın zamanda hizmeti tüm dünya ülkelerinin vatandaşları tarafından kullanılabilir hale getirmek istiyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here