Ana sayfa Mobil “Final Fantasy XV: Pocket Edition” App Store”da ön siparişe açıldı

“Final Fantasy XV: Pocket Edition” App Store”da ön siparişe açıldı

0

iOS App Store’da bugün yayınlanan yeni bir kart, Final Fantasy XV: Pocket Edition’ın, Eylül ayında yapılan duyurusundan bir kaç ay sonra uyumlu tüm iOS cihazlarda 9 Şubat tarihinde yayınlanacağını doğruluyor. Oyunla ilgilenen oyuncular App Store’un yeni ön sipariş özelliğini kullanarak siparişi verebilecek, oyun çıktığında otomatik olarak cihazlarına yüklenecek ve oynanabilir olduğu konusunda kullanıcıya bilgilendirme yapılacak. 

Final Fantasy XV: Pocket Edition oyunu, bugün itibariyle ücretsiz olarak ön siparişi verilebilecek olan ‘Chapter 1 (1. Bölüm)’ gibi bölümlerden oluşuyor. 2. ve 3. bölümlerin her biri, oyun içi satın alma yöntemiyle 0.99$ ücretle satın alınabilecek. 4. bölümden 10. bölüme kadar olan bölümlerin her biri ise 3.99$ olacak. Aynı zamanda tüm bölümlerin bir arada olduğu paket, 19.99$ karşılığında indirilebilecek (TouchArcade üzerinden).

Oyun, oynanış biçimi itibariyle  2016 yılı sonbahar döneminde PS4 ve Xbox One’da çıkan temel ‘Final Fantasy XV’ oyununun mobil uyumlu versiyonu olacak. Final Fantasy XV: Pocket Edition, iPhone ve iPad’e uyum sağlamak için hareket etme, konuşma savaşma kontrolleri dokunmatik olarak yapılabilecek. Aynı zamanda karikatür benzeri daha stilize bir hal kazanacak. 

Oyunun konsol versiyonunda olduğu gibi iOS oyunu da Prens Noctis’in ve arkadaşları Gladiolus, Ignis ve Prompto’nun, Noctic’in Lady Lunafreya ile evlenmek için düzenlenecek olan törene yaptığı seyahat esnasında karşılaştıkları düşmanlar ve tehlikeleri canlandırıyor. Her ne kadar iPhone’daki garfikler ve mücadele biçimi konsol versiyonlarına oranla daha küçültülmüş olsa da, Square Enix’in söylediğine göre Final Fantasy XV: Pocket Edition, PC ve konsol versiyonlarında yer alan tüm ana karakterleri ve hikayenin aslını içeriyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here