Ana sayfa Haber FIFA serisi gelecekte her sene çıkmayabilir!

FIFA serisi gelecekte her sene çıkmayabilir!

0

Her sene düzenli olarak karşımıza çıkan birçok video oyunu var. Mesela Call of Duty serisi, mesela FIFA, NBA, Madden veya WWE gibi spor oyunu serileri. İşte bu spor oyunları serilerine en çok sahip olan şirketlerden bir tanesi de b. Bu şirket, her sene sürekli olarak birçok spor oyunu piyasaya sürüyor ve bu oyunlardan en popüleri FIFA serisi. EA şirketinin CEO koltuğunda oturan Andrew Wilson”ın yeni açıklamalarına göreyse FIFA serisi gelecekte her sene çıkmayabilir.

Andrew Wilson bu konuda öncelikle yeni oyun tiplerini örnek gösterdi. Bu oyun tipleri tabii ki Game as a Service denen tipler. Bu tipe örnek olarak Overwatch oyununu veya Destiny serisini örnek gösterebiliriz. Bu oyunlardan her sene 1 adet çıkmıyor. Onun yerine belirli zamanlarda, genelde 1 senede 4 adet olmak üzere geniş çaplı güncellemeler veya ek paketler çıkartılıyor. Kısa bir süredir birçok video oyunu Game as a Service modeline geçmeye çalışıyor. Mesela en güncel örnek olarak Assassin”s Creed Origins bile gösterilebilir. Fakat bu tip oyunlardan ziyade spor oyunları Game as a Service modeline çok daha uyuyor. EA de bunu görmüş olacak ki, gelecekte böyle bir ihtimalin olduğunu belirtti.

Şu an EA cephesinde bulunan mobil Madden oyunu 3 senedir satışta ve her sene gelen büyük güncellemeler ile oyun ayakta tutuluyor. EA, yaptığı açıklamalarda bu oyunu da örnek gösterdi. Kim bilir, belki de önümüzdeki seneden itibaren 2 veya 3 senede sadece 1 kez çıkan FIFA oyunları görürüz. Darısı diğer tüm spor oyunlarının başına.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here