Ana sayfa Oyun FIFA 10

FIFA 10

0

Gelişmiş özelliklerle gerçek futbol keyfi

FIFA 09″un hayranlarına EA Sports”dan güzel bir haber var: FIFA 10, Ekim ayı başından itibaren PC kullanıcılarına sunuldu. FIFA 10 yepyeni oyun geliştirmeleri ve üstün bir PC futbol simülasyonu yaratmak için hazırlanmış yenilikleriyle futbol heyecanını artırmayı amaçlıyor. Gerçek kulüp ve lig lisansları da oyunun gerçekçiliğini artıran bir diğer özellik. Türkiye milli takımı ve Türkiye Süper Lig”indeki tüm gerçek takım ve oyuncu lisansları önceki serilerde olduğu gibi bu versiyonda da yer alıyor. Yeni versiyona grafik geliştirmelerinin yanı sıra yeni özellikler de eklenmiş. FIFA 09 hayranlarından gelen yorumlar ekseninde, birçok öğe geliştirilerek oyun daha tepkisel ve akıcı bir hale gelmiş. Bu yenilikler arasında geliştirilmiş animasyon sistemi, oyuncuların sakınmaya çalışacakları geliştirilmiş çarpışma sistemi, yenilenen kaleciler, yeni şut sistemi, yeni hava topu kapışmaları ve pas ve ortalarda geliştirilmiş yardım desteği de bulunuyor. Ayrıca hızlı taçlar, frikik ve kornerlerin yanı sıra, yeni Otantik oyun hızı ve Efsanevi zorluk seviyesi de oyuna eklenenler arasında.

 

 


Stadyumun heyecanı bilgisayarınızda

Yeni Takım Stilleri ile takımınızın nasıl oynayacağını ve rakibinizin kullandığı stile nasıl karşılık vereceğinizi en ince ayrıntısına kadar ayarlayabiliyorsunuz. Oyunda bulunan 26 farklı takım stili ile takımlar hiç olmadığı kadar gerçekçi maçlar yaşatabiliyor. Kanat Oyunu, Hedef Adam ve Ofsayt Tuzağı da dahil olmak üzere 26 takım stili arasından seçim yapabiliyorsunuz.

Yeni şut sistemi ile uzaktan şutlarda ustalaşmak daha zor hale gelmiş ve böylece daha gerçekçi bir oyun deneyimi sağlanmış. Havadan gelen topları kapmak için diğerleriyle kapışmak ise çok keyifli ve heyecanlı. Temponun düşmesi, hızlı taç, frikik ve kornerlerle engellenmiş. Kayarak top çalmaya çalışan oyuncularıysa zıplayarak aşmaya çalışabiliyorsunuz. Geliştirilmiş takım arkadaşı desteğiyle takım arkadaşlarınız artık daha da zeki ve daha çok destek sağlıyorlar. Destek koşuları daha etkili ve sonuç olarak daha başarılı pas ve orta seçeneklerine sahip olabilirsiniz.

 

 

Takım arkadaşlarının yanı sıra kaleciler de geliştirilmiş ve kaleci zekasındaki yeniliklerle kalecilerin daha gerçekçi kararlar vermesi sağlanmış. Artık kaleciler şutları durdurmak veya çelmek için daha çok seçeneğe sahipler. Ayrıca daha iyi reflekslere sahip olan kaleciler o son saniye kurtarışlarını da yapabiliyorlar. Bire bir pozisyonlarda da daha hızlı davranıp daha iyi yer tutabiliyorlar. Oyuncuların en sevdikleri modlardan Menajer Modu”na baktığımızda ise geliştirilmiş yapay zeka motoru sayesinde lig sıralamaları ve kupa turnuvalarının daha gerçekçi olduğunu ve takımlarının kalitesini daha iyi yansıttığını görüyoruz. Oyunun  en önemli özelliklerden stadyum ambiyansı da yeniliklerde unutulmamış. Stadyum ve sahalar için yeni aydınlatma efektlerinin yanı sıra daha küçük top, formadan çıkan tişörtler, yeni kale direkleri ve geliştirilmiş file animasyonları sayesinde oyun daha da gerçekçi hale getirilmiş.

FIFA 10 oyunculara topu diledikleri gibi kontrol etmelerini sağlayan gerçek 360 derece top sürme sistemi ve yeni Yetenekli Top Sürüş teknolojisiyle futbol oyunlarını sevenler için heyecan verici özellikler sunuyor. 50’den fazla önemli yenilik içeren, baştan tasarlanmış Menajer Modu, yeni Antrenman Arenası, özelleştirilebilir ölü Top Düzenleri de içeren FIFA 10, güçlü oyun motorunu otantik kulüp ve lig lisansları ile birleştirerek en eksiksiz futbol simülasyonlarından biri olma unvanını devam ettiriyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here