Ana sayfa Donanım Ferrari”nin yeni modeli gün yüzüne çıktı: LaFerrari

Ferrari”nin yeni modeli gün yüzüne çıktı: LaFerrari

0

İsmi ile radikal bir değişikliğe giden yeni Ferrari modeli çok yakışıklı duruyor

Uzun süredir basında spekülasyonlara sebep olan yeni Ferrari Enzo modeli için çok büyük bir sürpriz yaşadık. Genava Motor Show’da düzenlenen bir lansman ile kırmızı perdelerin altından bize göz kırpan yeni Enzo’da radikal bir isim değişikliğine gidilmiş: LaFerrari!
 

Even, bu bir şaka değil. Yeni süper otonun model adı LaFerrari olarak belirlenmiş. Bununla ilgili markanın başkanına yöneltilen sorunun ardından alınan cevap ise oldukça tatmin edici oldu: “Biz bu aracı geliştirirken limitlerimizi zorladık. Bu yüzden o “En” (La) iyi Ferrari.”
 

Bir otomobilden beklediğiniz her şeyi sonuna kadar karşılayan araçta bulunan HY-KERS teknolojisi F1’de kullanılan ile aynı doğrultuda işliyor. Yani araçta kinetik enerji yaratabilen tüm parçalar bir depoda güç biriktiriyor ve siz bunu toplam 90 beygirlik bir artı güç olarak kullanabiliyorsunuz. Mükemmel değil mi?
 

V12 motoru kullanan ve toplamda 963 beygirlik bir güç çıkışı sağlayan araçta yok yok. Ferrari’nin mükemmel çıkışı ile süper otomobil sektörü farklı bir standarda ulaşacak.
 

Sözü daha fazla uzatmayıp sizleri efsane arabanın tanıtım videosu ile baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler diliyoruz.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here