Ana sayfa Donanım Fender”den Sheryl Crow özel modeli

Fender”den Sheryl Crow özel modeli

0

Fender Custom Shop, sınırlı sayıda üretilen Sheryl Crow özel modelini sunar; Göğüs kanseri farkındalığına bir destek 

1994 yılında, Crow solo kariyerinin ilk turnesine hazırlanırken içinde kendi Custom Telecaster”ının da olduğu, grubunun ekipmanının çoğu çalınmıştı. Ekip hemen yeni aletler satın aldı ve Crow”un yedek gitarı ana enstrümanı oldu.
 

Kısa süre sonra ekip Austin, Texas konserindeyken, hırsızlık haberini okuyan bir hayranı çalınan gitarın yerine koyulabilecek uygun bir gitar olduğunu söyleyerek Crow”a hafif kullanılmış 1959 Fender Custom Telecaster gitarla geldi.

 

 

Hayranının, göğüs kanseri ile olan mücadelesini kaybeden annesine ait olan gitarı kabul eden Crow bugüne dek bu gitarı hep kalbine yakın ve özel tuttu.
 

“Bu gitar ile çok güçlü bir ilişkim var.” diyen Crow, “Daima sevdiğim bir gitar oldu bu. çalması çok iyi hissettiriyor, ve üstünde sevgi dolu parmaklar gezindi hep.” diye ekliyor.
 

 

 

 

Gitar, Fender Custom Shop”a 2011″de getirildi ve tüm ayrıntılarıyla yeniden yaratıldı. Hatta Crow orijinali zannederek yanlışlıkla geri götürüyordu. Orijinal 1959 Custom Tele özenle muhafaza ediliyor ve Crow o günden beri replika ile çalıyor.
 

Limited Edition Sheryl Crow 1959 Custom Telecaster”lardan yalnızca 60 adet üretildi ve bir tanesi Crow tarafından imzalanarak Ulusal Göğüs Kanseri Farkındalık Ayı nedeniyle ABD Ulusal Göğüs Kanseri Kurumu”na hediye edildi.

Solmuş çikolata 3 Renk Sunburst olarak üretilen bu özel gitarda elle seçilmiş hafif kızılağaçtan çift filetolu gövde, 60″lı yıllar ortası “C” şekilli akçağaç sap, eski tip küçük perdeli gülağacı klavye, eski tip 1963 Telecaster manyetikleri ve modern Telecaster elektroniği var.

Bu modelin sınırlı üretim özel kutusunda orijinallik belgesi, Sheryl Crow konser hediyelik eşyaları ve Sheryl tarafından imzalanmış, gitarın özel hikayesini anlatan sertifika var.
 

Limited Edition Sheryl Crow 1959 Custom Telecaster hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here