Ana sayfa Donanım Fareler çıldırmış olmalı!

Fareler çıldırmış olmalı!

0

Tasarımlarıyla fark yaratan yepyeni fareler

Bilgisayar faresinin tarihi; Stanford Araştırma Enstitüsü”nden Dr. Douglas C. Engelbart ve arkadaşlarının, geniş ölçüde ilk fare olduğu düşünülen ilk mekanik “Pointing Device”ı (‹şaretleme cihazı) geliştirdiği 1960″lara uzanıyor. Fare ve Engelbart”ın insan ile bilgisayar arasında insani bir etkileşim olduğu düşüncesi masaüstü için yüz milyonlarca işaretleme cihazı geliştiren bir sektörün ortaya çıkmasını sağladı. ?imdi farenin bulunuşunun üzerinden yarım asır geçti ve bu cihazlar günlük yaşamımızın vazgeçilmez parçaları haline geldiler. Yanımızda sık sık taşıdığımız her cihaz gibi farelerin tasarımları da bizim için önemli bir hal aldı. Bakalım hayatımızın içine bu kadar giren bu ufacık cihazlar şık görünümlerinin yanı sıra ne yeteneklere sahip oldular?

 

 

Microsoft ArcTM Mouse
Katlanabilen fare

ArcTM Mouse, yay görünümlü tasarımıyla ilk görüşte dikkatleri üzerine çekmeyi başaran farelerden bir tanesi. Daha sonra katlanabildiğini gördüğünüzde ikinci bir sürprizle karşı karşıya olduğunuzu anlıyorsunuz.

Katlandığında boyutları yarıya inen ArcTM Mouse, üzerine takılabilen mıknatıslı mini alıcısı sayesinde her yere kolayca taşınabiliyor. Boyu 1 santimetreden kısa olan alıcı dizüstü bilgisayarda rahat kullanım sağlıyor. 2.4 GHz Kablosuz bağlantı teknolojisine sahip olan ArcTM Mouse”un üzerinde bulunan dört adet tuşun her biri programlanabiliyor. Güvenli bir şekilde açıp kapanabilen güçlü metal kapağı ve testlerle onaylanmış 11 kilodan fazla baskıyı kaldırabilen sağlam tasarımı ile ArcTM Mouse her yönüyle yüksek teknolojiye sahip bir ürün olduğunu gösteriyor.
www.microsoft.com.tr
94,9 TL
 

 

 

 

  Wireless Notebook Presenter Mouse 8000
Benzersiz sunumlar

Wireless Notebook Presenter Mouse 8000, şık ve sıra dışı tasarımının yanı sıra üzerinde dört özelliği bir arada taşıyor. High Definition lazer teknolojisine sahip kablosuz dizüstü faresi, slayt sunucu, kablosuz medya kumandası ve lazer işaretçi olarak kullanılabilen fare, Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojisi kullanıyor. üstten bakıldığında standart bir fareden farklı gözükmeyen Wireless Notebook Presenter Mouse 8000″in altını çevirdiğinizde sunum yapmak için özel olarak tasarlanmış tuşlarla karşılaşıyorsunuz.
Pil Durum Göstergesine sahip olan farenin ışığı pil azalırken kırmızı renkte yanıyor. Bu sayede bir sunumun ortasında size kötü bir sürpriz yapmamış oluyor. Ayrıca bir slayt sunucu olan fare, en önemli bilgilerinizi ekranda vurgulayarak (highlight) sunumlarınızı daha etkili hale getirmenize de olanak tanıyor.
www.microsoft.com.tr
125 TL
 

 

 

Kensington Wireless Calcpad USB Numaratör Mouse Set Sayı sayan fare

Wireless Calcpad USB Numaratör Mouse Set, her iki işin bir arada yapılmasına olanak veriyor. Notebooklarda bilgisayar gibi numaratör kısmı olmadığı için hesap makinesi, kablosuz nümaratör ve mouse bir arada kablo karmaşasına son vererek bir USB portla çalışılabiliyor. Wireless Calpad, 27MHz RF teknolojisi 256 güvenlik ID kodları sayesinde sorunsuz kablosuz çalışma imkânı ile kolaylık sunuyor. Kablosuz ve dizaynı hoş optik mouse ile her yüzeyde uyumlu çalışabiliyorsunuz. Numaratörün ideal  büyüklüğü ise veri girişleri yapmanızı kolaylaştırıyor. Ayrıca otomatik kapanma özelliğine sahip bu ürün son veri girişinden 4 dakika sonra otomatik olarak kapanıyor. Ayrıca Wireless Calcpad USB Numaratör Mouse Set, koruma çantasıyla geliyor.
64 Dolar
www.albim.com
 

 

 

 

  Logitech Anywhere Mouse MX
Camda bile özgür

Bildiğimiz lazer izleme teknolojisi, mouse”un sensörünün çalıştığı yüzeyin dokusal detaylarını algılaması üzerine kurulu bir teknoloji. Bir yüzeyde ne kadar çok bozukluk varsa, sensör, hareketi doğru bir şekilde ölçmek için kullanabileceği referans noktalarını o kadar daha kolay tanımlıyor. Ancak cam gibi yüksek kayganlık özelliği gösteren yüzeyler neredeyse tamamen düz olduğu için sıradan bir lazer mouse”un algılayacağı yeterli detayı sunmuyor.  

Logitech Darkfield, cam yüzeyde izleme yapmak için (en az 4 mm. kalınlığında), yüzeydeki dokuyu izlemek yerine bu yüzeylerdeki mikroskobik parçaları ve mikro-çizikleri algılamak üzere dark field (karanlık alan) mikroskobisini kullanıyor.

Tıpkı bizim gece karanlık gökyüzünü ve yıldızları gördüğümüz gibi, mouse”un sensörü de camın yüzeyini parlak notktalarla (toz) dolu karanlık bir alan olarak algılıyor. Sensör de, bu moktaların yani tozların hareketini yorumlayarak mouse”unuzu tam olarak nereye hareket ettirdiğiniz algılıyor. Bu yeni teknoloji hem tam boyutlu mouse Logitech Performance Mouse MX”de hem de kompakt boyutlu notebook mouse”u Logitech Anywhere Mouse MX”de bulunuyor.
Logitech Anywhere Mouse MX, kompakt boyutu sayesinde sizin çalıştığınız her yerde o da çalışıyor ve seyahat kılıfıyla, mouse”unuzu taşırken koruyabiliyorsunuz. Logitech Anywhere Mouse MX”in konturlu şekli birçok ele doğal bir şekilde oturuyor, başparmağınızın ulaşabileceği bir noktada konumlanan ön ve arka butonlar, Web”de verimli bir şekilde dolaşmanıza yardımcı oluyor.
116 Dolar
www.logitech.com.tr

 

 

Logitech MX Air
Havada, karada, heryerde!

Logitech MX Air, alışık olduğunuzun dışında bir yüzeye ihtiyaç duymuyor. Oldukça değişik de bir tasarıma sahip olan bu mouse havada çalışabiliyor. MX Air, havada yaptığınız hareketlere tepki vererek bu amaçla geliştirilen serbest hareket algılama, özel hareketlere tepki verme ve kablosuz iletişim teknolojilerini bir arada sunuyor. Bu sayede bir uzaktan kumanda gibi kullanarak ekrandan seçim yapabiliyor veya elinizin bir hareketi ile ileri, geri kaydırma seçeneklerini kullanabiliyorsunuz.
 

 
Oldukça değişik bir tasarıma sahip olan MX Air, scroll yerine de dokunmatik bir panel barındırıyor. üzerinde bulunan bu panel, aynen notebook’larda olduğu gibi belgelerde yukarı aşağı ilerlemeyi parmağınızı kaydırarak gerçekleştirmenize imkan sağlıyor.
MX Air mouse Logitech’in 2.4 GHz kablosuz iletişim teknolojisini kullanıyor, bu sistemde ürünü bilgisayardan 10 metre kadar uzaktan işletebilmek mümkün. ?arj ünitesi masa üstünde oldukça şık duruyor. Alıcı bir masaüstü PC veya notebook’a kolaylıkla bağlanabiliyor.
www.logitech.com.tr
195 Dolar

 

 

  Kensington SlimBlade Presenter Mouse
Kontrol sizde

Kensington SlimBlade Presenter Mouse ince özel tasarımının yanı sıra aynı zamanda sunum cihazı olarak da kullanılabiliyor. Şık ve ultra ince dizaynı ile kolayca cebe girebilen ve elinize rahatlıkla uyum sağlayan bu mouse, lazer teknolojisine sahip olması sayesinde her yüzeyde rahatça kullanılabiliyor.

Ayrıca 4 yönlü scroll olması da parmak uçlarınızı kullanarak dökümanlar ve grafikler arasında rahatça hareket etmenizi sağlıyor. Ayrıca USB alıcısı mouse “un içine saklanabiliyor. Bu sayede alıcıyı kaybetme durumu da yaşamıyorsunuz.

Sunum modu sunuma hazır olduğu zaman haber veriyor.  Kolay ve rahat kullanım için parmak ucu kontrol mekanizmasına sahip olan mouse, 2.4 GHz kablosuz teknolojisiyle sunumu bulunduğunuz mekânda rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz.
94 dolar

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here