Ana sayfa Haber Faraday Feture İflas Etmek Üzere

Faraday Feture İflas Etmek Üzere

0

Önemli adımlar atmayı başaran ve sektör içerisinde yükselen Faraday Future şirketi, ana yatırımcı ile kavga edecek düzeye geldi. Şirketin kurucularından bir tanesi istifa etti ve bu kuruluşun çökmemesi için sert tedbirlerin alınacağı söylendi.

Şu an için California genel merkezinde ve Hanford gibi fabrikalarda operasyonlar durduruldu. Çin gayrimenkul devi Evergrande Group ile bu şirketin arasında geçen tartışma sonucunda, işten çıkarma ve maaş kesintilerinin gelmeye başladığı ifade edildi.

Faraday Future İçerisinde Neler Yaşandı ?

İşten çıkarmaların çok fazla olmasıyla birlikte, şirket içerisinde yer alan üç kurucudan bir tanesi bugün istifa etti. İstifa ederken şirketin batmak üzere olduğunu ve iflas edeceğini de itiraf etti. Şu an için şirketin kurucularından yalnızca bir tanesini kaldığı biliniyor. Sonu gelmeyen işten çıkarmalar nedeniyle diğer kurucuların da istifa ettiği söyleniyor.

 

 

Şirketten ayrılma kararı alan Nick Sampson’un; “bu kuruluş iflas edecek” demesiyle birlikte, ilerleyen dönemlerde ciddi bir hisse kaybı ile karşı karşıya kalınacağı tahmin ediliyor.

Yaklaşık olarak her yıl Hanford fabrikasında 1300 iş yaratılacağı sözü verilmişti. Bu sayıya ulaşılmasının, şu an için biraz uzakta olacağı görülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here