Ana sayfa Haber Far Cry 5 için yeni bir video yayınlandı!

Far Cry 5 için yeni bir video yayınlandı!

0

Ubisoft, Far Cry serisiyle, hem beğeni kazanıp hem de yeniliklerin azlığından ötürü eleştirilen bir firmadır. Yenilik getirmeme, eski oyunların mekaniklerin aynen devam ettirme yönündeki yakınmaları, hemen her Ubisoft oyununda duymaya alışkınız zaten. 2017 senesinde, eleştirileri azaltmak için Ubisoft”un emek harcadığını da kabul etmek gerekir. Watch Dogs 2 ve Assassin”s Creed Originsoyunlarındaki, farklılık getirmek adına yaptıkları uğraşılar göz ününde bulundurulduğunda, Far Cry 5için umutlanıyoruz. Daha önce gösterilen görüntülerle Far Cry 5 adına, bir şeylerin değiştiği izlenimi edinmiştik. Ubisoft tarafından en son yayımlanan 4 dakikalık videoyla ise heyecanımız bir kat daha arttı açıkçası. Oyunla ilgili, araçlardan, vuruş hissine, kullanılan fizik motorundan, yan karakterlerleolan iletişimimize kadar, pek çok detayı keşfedebileceğiz.

Ubiblog editörlerinden Mikel Reparaz”ın anlatımıyla, Far Cry 5″e dair detaylara ulaşabildiğimiz videodaki ilgi çekici detayları sıralayalım isterseniz. öncelikle her Far Cry oyununda olduğu gibi, tabiatla iç içeyiz. Hope County, bir suç tarikatına ev sahipliği yapmakla birlikte, eminiz ki oyuncuların çoğu için, savaşmadıkları anlarda, huzur verici bir yer olacaktır. Bu huzur verici ve aynı zamanda tehlikeli doğayı, birbirinden farklı araçlar ile dolaşabilecek oyuncular. Videoda görüldüğü üzerehelikopter ve rüzgar sörfü kullanımıyla, manzaraların güzelliği, daha geniş açılarla gözler önüne sunulacak.

Bir başka dikkat edilmesi gereken kısımsa vuruş mekanikleri. Silahların farklılıklarından kaynaklanan ve verilen hasarın gösterildiği atışlar mevcut. Ayrıca oyunun fizik motoruyla, kullanışlı ve yoğun bir etkileşimi görülüyor. Alevler, patlamalar, tuzaklar, tabiat kanunlarıyla paralel işliyor. Daha öncekivideolarda da gösterilen araçların çarpışma mekanikleri, ateşlerin içinden geçeceğimiz yarış sahneleri, fizik motorunun bir hayli elden geçirildiğiniz göstergesi niteliğinde. Doğayla olan ilişkimizsadece fiziksel ögelerle sınırlı bırakılmadığı da görülüyor. Bir köpeğimiz var, onunlar birlikte hareket edebiliyoruz ve doğada bulunan diğer pek çok hayvan, oyuna doğrudan etki eder halde. Tuzaklar kurarak düşmanlara karşı koz olarak kullanabileceğimiz hayvanlardan alacağımız ögelerle de muhtemelen geliştirmeler yapmamız sağlanacaktır.

Etkileşim demişken, oyundaki yan karakterler ve düşmanlarla olan ilişkilerimizin de farklılaştığı, bariz bir biçimde gösteriliyor. Hikayeyi gördükçe daha rahat anlayacağımız, yan karakterlerle beraber gerçekleştirdiğimiz saldırılar olacak. Alan kontrolü, gözlem ve işaretleme sistemlerini önceki oyunlardan hatırlıyoruz fakat değişiklikler göze çarpıyor. özellikle bir çeşit ok benzeri silahımızla, sıklıkla gizli saldırılar gerçekleştirebileceğiz. Düşmanların halleriyse, özellikle vurulduklarında, duygusal bir zemine taşınacak gibi duruyor. Yaralanan fakat ölmeyen düşmanlar, bazen öldürülmemek için yalvarıyor ve çaresizliklerini ifade ediyorlar. Düşmanların acılarına son vermek, oyuncunun elinde olacak. Unutup, geçmeyelim, yakın dövüşlerdeki vuruş hissiyatı da oldukça güzel ve gerçekçi görünüyor. En son çıkan DOOM oyununda gördüğümüz yakın dövüş mekaniklerini hatırlattı şahsıma.

Far Cry 5 için hazırlanan videoları seyrettikçe, Ubisoft tekrarlama alışkanlığından vazgeçtiği görüşü ortaya çıkıyor. Tabii ki oyun piyasaya sürülmeden, kesin sonuçlara varmak yanlış olacaktır ama görüntülerin umut verici olduğu da bir gerçek. Far Cry 5; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 27 Mart 2018 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulacak. Ubisoft tarafından yayımlanan Far Cry 5videosunu aşağıda seyredebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here