Ana sayfa Donanım Fame HR2

Fame HR2

0

Cep kayıt cihazlarından beklediğimiz, provalarda, sokakta, röportajlarda hızlı ve kullanılabilir kayıtlar gerçekleştirmektir. İşte karşınızda  Fame HR 2…

Fame HR2
Hep kayıt cihazı (Pocket Recorder) dediğimizde aklımıza ne gelir? Gerçekten cebimize sığacak ve ses kaydetmeye yarayan bir cihaz. Bu durumda ne kadar küçük olursa o kadar iyi olacaktır. Sonraki opsiyon hemen  ücreti olacaktır ama genede ses kalitesinde ödün vermesini de istemeyiz. Bu tür cihazları genelde çok ararız ve zor buluruz, nedeni de çoğu zaman düşük bütçeli prodüksiyon olduklarından tanıtıma büyük bütçe ayırmamalarıdır.

FAME HR2 bu tür ihtiyaçlara hızlı çözüm sunan cep kayıt cihazı. Her şeyden önemlisi iki basamaklı bir fiyat ile pratik ve her yerde kullanabileceğimiz bir cihaz.  Yanında gelen iki mini yaka mikrofonu ve  Bayerdynamic kulaklıklar ise adeta bir bonus gibi. 80 Euro gibi bir fiyata içinde barındırdığı özellikler ile tam bir akıllı alışveriş diyebilirim. Kullanılan materyal ve dokunduğunuzdaki his, satış fiyatını yansıtıyor. Yanında gelen iki yaka mikrofonu ile bir diyaloğu  izole olarak kaydedebilirsiniz. çift mikrofon girişi ile her ortamda yeterli uzunlukta kablonuz olduğunda, doğru bir mikrofonlama ile kayıt yapabilirsiniz. Tabi ki Fame HR2’nin üzerine entegre edilmiş mini kondensator mikrofonları da bulunuyor. Bu sayede her ortamda kaliteli kayıtlar almak mümkün.

 

 

Fame HR2   Fame HR2   Fame HR2
Kayıt formatı olarak Wav ve Mp3 seçenekleri mevcut. MP3 formatı için değişmeyen 128 Kbps 44.1 Khz çözünürlüğünü kullanabiliyoruz. Wav formatında ise 8/11/16/22/32/44,1 Khz değerlerinde 16 bit kalitesinde kayıt yapabiliyoruz. Oynatma özellikleri ise Wave: PCM WAV 8,16,32,44,1,KHz, 32K dan 320 Kbps’e kadar mp3 dinleyebilirsiniz.

FAME HR2’yi kullanmak çocuk işi ama önce dilini çözmek lazım. Fame HR2 klasör sistemi ile çalışıyor. Klasör 1 kayıtlar için kullanılıyor fakat dinlenecek materyaller için klasör 2 depolama alanı olarak kullanılıyor. Bunun dışında HR2 kullanımını kendiliğinden anlıyorsunuz. Cihazın intern 128 Mb’lık flash hafızası var. 2 GB’a kadar SD kartını ve 4 GB’a kadar SDHC kartlarını destekliyor. üreticinin verdiği bilgiye göre cihazın frekans aralığı 20 Hz -20 kHz değerinde. 2x AA pil sayesinde 5 saat kayıt ya da 6 saat dinleme yapmak mümkün.

FAME HR2, kesenin ağzını çok açmadan “sadece ses kaydetmek istiyorum” diyenler için birebir. özellikle fiyat ve mikrofon girişi sayesinde, standart mataryal kullanılmasına rağmen kendine bir yer edinmişe benziyor.

 

 

Yamaha Pocketrack C24/W24

İlk Kez Frankfurt Musik Messe”de görücüye çıkan Pocketrak C24 ve W24 cebe sığacak boyda tasarlandı

Yamaha, tamamen yeni iki dijital kayıt cihazı modelini (Pocketrak) piyasaya sundu. Yeni Pocketrak C24 ve W24,profesyonel ve amatör müzisyenlere istedikleri tüm kayıt yeteneklerini sunan 24bit / 96 kHz ses kalitesine ve kullanım kolaylığına sahip.

Fame HR2
Başlangıç seviyesi olan C24, dünyanın en küçük 24bit/96kHz dijital kayıt cihazlarından biri ve sadece 57 gram ağırlığında! Yüksek kaliteli sabit bir stereo mikrofona sahip olan C24, farklı enstrümanları algılamak amacıyla yer değiştirmeye gerek kalmadan geniş bir alanı kaydetmek için ideal. C24, sesleri WAV ya da MP3formatında kaydedebiliyor. 2GB dahili belleğinin yanı sıra, belleğin artırılması için bir Micro SD kart yuvasına da  sahip.

Yenilikçi bağlantı klipsi, C24″ün nota sehpasından davul setine kadar neredeyse her yere yerleştirilebilmesine olanak veriyor, dahili metronom ve tuner ise tüm müzisyenler ve sanatçılar için önemli bir artı. Dahili kayıt algı sınırlayıcı (Recording Peak Limiter) ise optimum kalitede müzik kaydına olanak veriyor. C24, tek bir Alkalin AAA pil ile MP3 modunda 26 saate kadar kayıt yapabiliyor. Dahili USB konektörü sayesinde bilgisayara kolayca bağlanıp, aktarım yapabiliyor. Konektörü dışarı çıkarmanız ve takmanız yeterli!

Böylece tüm kayıt dosyalarınıza bilgisayarınızdan anında ulaşabilirsiniz.

Kutu aksesuarları: Bağlantı klipsi, AAA Alkalin pil ve Cubase AI5 kayıt Yazılımı.

 

 

Fame HR2
W24…
Yeni W24 ise stüdyoda, sahnede ya da konser salonunda zahmetsiz kayıt yapmak için iyi bir seçim. Yüksek kaliteli 24bit/96kHz çözünürlük ve stereo kayıt için büyük bir dual X-Y mikrofona sahip. Kablosuz uzaktan kumanda, kayıt seanslarını çok daha pratik hale getiriyor. W24, 2GB dahili bellek ile birlikte sunuluyor. Belleğin arttırılması için bir micro SD kart yuvası mevcut. W24, sadece 92 gram ağırlığı ile inanılmaz derecede küçük ve hafif. Dahili kayıt algı sınırlayıcı (Peak limiter),ani yüksek seviyeli geçişlerdeki aşırı yükü ve distorsiyonu önler.

Sahne işleri, koro çalışması ya da röportajlar gibi çeşitli kayıt durumlarına ilişkin ayarları hatırlar ve bunlara isim verebilmenizi sağlar. Daha kullanışlı olması için entegre bir tuner ve metronoma
sahip. Son derece uzun bir kayıt süresi de sağlar: tek bir Alkalin AA pil ile MP3 modunda 56 saate kadar kayıt yapabilir.

W24,entegre bir hoparlöre de sahip, böylece yaptığınız kaydı, anında kontrol edebilirsiniz. W24, USB bağlantısı yoluyla bilgisayara bağlanabiliyor. Aksesuarlar: Uzaktan kumanda, AA alkalin pil, rüzgar önleyici, USB kablosu ve Cubase AI5 kayıt yazılımı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here