Ana sayfa Oyun Fallout serisi Orta Doğu’da geçseydi nasıl olurdu?

Fallout serisi Orta Doğu’da geçseydi nasıl olurdu?

Fallout'un Amerikana dünyasına farklı bir bakış açısı, farklı bir kültürün etkisi şüphesiz ferahlatıcı olurdu.

0

Nükleer kıyametin ardından gerçekleşenleri alternatif gerçekliğinde anlatan oyun serisi Fallout, içeriğindeki ağır Amerikan tarzının da desteğiyle oyuncular gözünde özel bir yere sahip. Başyapıt denilebilecek düzeyde detaya önem verilen bu oyun serisi, konsept sanatçısı Fernanders Sam’in de dikkatini çekmiş olacak ki kendisi özel bir çalışma ortaya çıkarmış.

İslami yapılar ve nükleer savaşın harmanı farklı hisleri de harmanlıyor

Bethesda’nın nükleer silahlarla yok edilmiş dünyasının Orta Doğu’da nasıl bir görünüm alacağını hayal eden sanatçı, güzel çizimler ortaya koymuş.

Radyoaktif arazilerin bu yapılarla aslında içerisinde olan bizler için gerçekçiliği arttıracağını söylemek yalan olmaz. Güzel mimarimizi böyle büyük sanat eserlerinin içinde görmek şüphesiz hepimizi gururlandırırdı. Bethesda belki de sanatçının tasarımlarını dikkate alarak yakın gelecekte yeni bir oyun çıkarır ve bu çizimlerden esinlenir.

İlgili Haber: Fallout 76 fragmanı E3 öncesi yayınlandı!

Bethesda belki de bu çizimlerden esinlenip Amerika dışında geçen bir Fallout oyunu çıkarır!

Bilinen popüler eserlerin savaş sonrasında da ayakta kalması ve hayatta kalan insanlarca yeniden bir amaç verilerek yaşam alanına çevrilmesi esasına dayanan çizimler, şüphesiz serinin fanlarını şaşırtacaktır. Oyunda görmeye alışkın olduğumuz beysbol sopaları, şapkalar ve Amerika’ya özgü oyuncaklar, bu çizimlerde yer almıyor. Çizimler arasında en çok dikkatimizi çeken şey, saat kulesinin tasarımı oldu. İzmir’in kalbi Konak Meydanı’nda yer alan tarihi saat kulesi muhtemelen tasarımcıya ilham kaynağı olmuş.

Tasarımlarını kendi ArtStation sayfası üzerinden paylaşan Sam, güzel işler yapacak bir oyun tasarımcısı olabilirmiş. Çizimlerin tam çözünürlüklü hallerini de aynı sayfadan görebilirsiniz.


Bonus: Bethesda tarafından geçen E3 konferansında tanıtılan Fallout 76 oyunu, seriye çok oyunculu bir yaklaşım getiriyor. Tanıtım videosunu aşağıdan izleyerek tüylerinizin diken diken oluşunu hissedebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here