Ana sayfa Oyun Fallout 76’da platformlar arası oyun olmayacak

Fallout 76’da platformlar arası oyun olmayacak

0

Fallout ve Elder Scrolls gibi serilerin yapımcısı Bethesda, yetkilisi aracılığıyla yaptığı açıklamada yeni oyunları Fallout 76’nın platformlar arası (çapraz platform) desteği sunmayacağını belirtti.

Öncelikle Fortnite ile birlikte herkesin gözüne batmaya başlayan çapraz platform desteği, Sony’nin sonuna kadar istemediği bir durumdu. Geçtiğimiz günlerde Fortnite için bu desteği sunan Sony, bunu bir tweet ile takipçilerine bildirmişti. Bethesda başkan yardımcısı Pete Hines da bu tweeti bir alkış emojisiyle retweet ederek desteğini göstermişti. Bu tweete dayanarak yapılan yorumlarda Fallout 76’nın çapraz platform destekleyip desteklemeyeceği tartışmaları alevlendi.


Bunlara ithafen Hines tarafından yapılan yeni açıklama, oyunun böyle bir destek sunmayacağını açıkladı. Açıklamasında detay vermeyen fakat “çeşitli sebeplerden” çapraz platform desteği sunulmayacağını belirten yetkili, ilk hedeflerinin B.E.T.A. ve satışa sunmaya hazırlanmak olduğunu ifade etti.

Hines tarafından çapraz platform desteği yalanlanmış olsa da oyunun satışa çıkışının ardından durumlar değişebilir. Böyle bir değişiklik herkesin hoşuna gidecektir zira Fallout 76 başlı başına müthiş bir oyuna benziyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here